Reklama

Reklama

Łódzka fundacja Labore Simul nagradza firmy wspierające osoby z niepełnosprawnościami

Opublikowano: sob, 4 gru 2021 22:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Fundacja Labore Simul na co dzień angażuje się w działania mające na celu poprawę sytuacji osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Całkiem niedawno organizacja przeprowadziła konkurs pt. "Pracodawca świadomy społecznie 2021". W ramach niego doceniła tych zatrudniających, którzy dbają o komfort pracy osób posiadających orzeczenie.

Konkurs "Pracodawca świadomy społecznie 2021"

2 grudnia w budynku CoSpot mieszczącym się przy ulicy Zachodniej 70 odbyła się gala wręczenia nagród przyznawanych przez osoby z niepełnosprawnościami w ramach pierwszej edycji konkursu "Pracodawca świadomy społecznie 2021". Wydarzenie zostało zorganizowane przez fundację Labore Simul po to, aby móc wyróżnić tych przedsiębiorców, którzy w swoich firmach szczególnie dbają o zatrudnienie oraz warunki pracy osób mających orzeczenie.

Główną nagrodę w konkursie otrzymała spółka SUPER ZOO z Warszawy. Laureatami zostali również FLEXTRONICS LOGISTIC POLAND Sp. z o.o., SZTORM IT Izabela Burzyńska oraz TRUVANT EUROPE Sp. z o.o.

Na gali pojawili się m.in. Katarzyna Tręda-Pisera, Rzecznik Osób Niepełnosprawnych, Tomasz Musielski, prezes Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, oraz Przemysław Olczak, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Łódź. 

Łódzka fundacja wspiera osoby z niepełnosprawnościami

Prezesem fundacji Labore Simul jest Iwona Wiśniewska, a wiceprezesem Janusz Majewski. Cel organizacji to przede wszystkim kompleksowa pomoc osobom z niepełnosprawnościami w aktywizacji społecznej, zawodowej oraz w znalezieniu zatrudnienia.

- W naszej fundacji niepełnosprawny otrzymuje odpowiednie przeszkolenie, wsparcie psychologa oraz prawnika, a kiedy nabierze już własnej asertywności, może z powodzeniem powrócić na rynek pracy - mówi Janusz Majewski.

Do zadań fundacji należy również pokazywanie pracodawcom, że osoby z niepełnosprawnościami, pomimo wielu przeciwności, są wartościowymi pracownikami. 

- Niepełnosprawni to również osoby z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi. Mogą oni bardzo dużo uczynić i przynieść wiele korzyści dla swoich pracodawców - dodaje Janusz Majewski.

Dzięki organizacji powstał portal internetowy dopasowani.eu, na którym, po uprzedniej rejestracji, zatrudniający mają możliwość poszukiwania pracowników z niepełnosprawnościami. Strona jest również przeznaczona dla osób z orzeczeniem pragnących rozpocząć pracę. 

Działalność fundacji Labore Simul to świetna inicjatywa pozwalająca społeczeństwu otworzyć oczy na problemy, z którymi zmagają się na co dzień osoby z niepełnosprawnościami. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.