reklama
reklama

Pracownicy i firmy odczuwają skutki pandemii w Łódzkiem. Carrefour będzie zwalniać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pracownicy i firmy odczuwają skutki pandemii w Łódzkiem. Carrefour będzie zwalniać - Zdjęcie główne

Pracownicy i firmy odczuwają skutki pandemii w Łódzkiem. Carrefour będzie zwalniać (fot. Google Maps) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jesienią firmy przestaną pobierać rządowe dofinansowanie z tarczy – najprawdopodobniej dla wielu przedsiębiorców będzie to oznaczać zwolnienia. Kolejne firmy sygnalizują takie zamiary.
reklama

Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi krzywa bezrobocia wypłaszcza się. Specjaliści przewidują jednak, że najdotkliwsze skutki epidemii koronawirusa pracodawcy i pracownicy odczują jesienią.

!reklama!

- Rynek pracy reaguje z opóźnieniem. Najpierw jest dobrze lub źle w gospodarce, a dopiero później bezrobocie maleje lub spada – powiedział w czerwcu w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej" dr hab. Piotr Krajewski, ekonomista z Uniwersytetu Łódzkiego. 

W ubiegłym miesiącu zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych zgłosiły Carrefour Polska oraz PKO BP.

Spółka Carrefour złożyła w urzędach pracy dokumenty, potwierdzające zamiar cięć około 400 etatów. Takie działanie ma związek z szykowaną nową strategią rozwoju firmy – „Carrefour 2020”. Zakłada ona uproszczenie struktur hierarchii pracowniczej. Osoby, które zostaną zwolnione to pracownicy kadry managerskiej średniego szczebla w hipermarketach.

- Od 2018 roku Carrefour realizuje w Polsce plan transformacji strategicznej „Carrefour 2022”. Dwuletnie działania w oparciu o tę strategię oraz wyniki, które osiągnęliśmy, utwierdzają nas w przekonaniu, że najważniejszym kierunkiem, w którym chcemy zmierzać, jest budowanie jak najlepszych doświadczeń klientów i skupienie całej uwagi na ich potrzebach - mówi Tareck Ouaibi, wiceprezes zarządu, dyrektor operacyjny Carrefour Polska.

Program tarczy antykryzysowej zakładał 40% dopłaty do pensji pracowników. Korzystanie z dotacji wiąże się z niemożnością zwolnienia pracowników przez okres pobierania opłaty, czyli przez pół roku. Dla pracowników wielu firm „okres ochronny” skończy się w październiku i listopadzie, gdy skończą się pieniądze z tarczy. Stąd pesymistyczne głosy o prognozowanych zwolnieniach.

Ze względu na wciąż dużą liczbę zakaźeń koronawirusem w Polsce, wiele firm nadal nie prowadzi regularnej rekrutacji.

Źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama