Reklama

Reklama

Hanna Zdanowska na 15. miejscu w Polsce. Czy prezydent Łodzi spełnia oczekiwania łodzian?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum TuŁódź

Hanna Zdanowska na 15. miejscu w Polsce. Czy prezydent Łodzi spełnia oczekiwania łodzian? - Zdjęcie główne

Hanna Zdanowska zajęła 15. miejsce w rankingu najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2021 roku | foto archiwum TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Aktywność prezydentów i burmistrzów na Facebooku sprawdził Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zajęła 15. miejsce na 88 możliwych. Czy spełnia tym samym oczekiwania łodzian w zakresie internetowej aktywności?

Reklama

Ranking najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2021 roku - co to jest

Ranking Instytutu Badań i Mediów Społecznościowych jasno pokazuje, że wielkość miasta czy jego budżet nie przekładają się na efekty w komunikacji społecznej.

"W indywidualnie opracowanym na potrzeby tego raportu algorytmie premiowaliśmy profile, które pomimo mniejszych rozmiarów, generują stosunkowo wysoki poziom interakcji z mieszkańcami i do których publikacji odwołują się lokalne społeczności" - tłumaczą autorzy rankingu.

Przeanalizowano profile facebookowe 142 burmistrzów i 88 prezydentów. To samorządy należące do Związku Miast Polskich.

Autorzy zestawienia zauważają, że profile włodarzy są miejscami, w których pojawiają się istotne informacje dla miast. To również miejsca, które mają dawać użytkownikom poczucie wspólnoty.

"Wiele profili prezydentów i burmistrzów doszło do bariery w dalszym rozwoju. Niewprowadzenie zmian do dotychczasowego modelu komunikacji będzie skutkowało regresem znaczenia profilu włodarza na mapie komunikacyjnej miasta. Niniejszy raport poza opisem sprawności komunikacyjnej samorządowców jest też częściowym obrazem ich postrzegania w lokalnych wspólnotach. Wobec planowanych przyszłorocznych wyborów samorządowych – to może być ostatni moment na wprowadzenie gruntownych zmian. Szczególnie dla tych z prezydentów i burmistrzów, którzy publikują bardzo rzadko bądź nawet nie mają swojego profilu" - dodają autorzy rankingu.

Aktywność prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej na Facebooku

Wśród miast prezydenckich najwyżej oceniono profile:

  • Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia
  • Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska
  • Marka Materka, prezydenta Starachowic
To bardzo aktywni samorządowcy. Włodarz Wrocławia publikuje 5,5 razy dziennie, a prezydent Gdańska 3,7. 

Autorzy rankingu wyróżnili także profil Hanny Zdanowskiej. Pochwalono go za wysoką liczbę uzyskanych interakcji. Na niższą analizę fanpage'a wpłynęła jego wielkość. Na 100 punktów prezydent Łodzi otrzymała 84, zajmując 15. miejsce na 88.

Na koniec 2021 roku profil Hanny Zdanowskiej miał 69 tys. 373 fanów, przez cały rok zamieszczono 859 postów. Średnia aktywność postów pani prezydent to 2,4. Łączna liczba polubień to 430 tys. 949. Pod postami zamieszczono 47 tys. 692 komentarze.  Udostępniono je 33 tys. 703 razy. Całkowita liczba interakcji to 648 tys. 714.

Fanpage prezydent Zdanowskiej to miejsce różnych, często sprzecznych komentarzy. Posty na pewno wywołują emocje wśród mieszkańców. Na przykład pod informacją o wyburzeniu wiaduktu na Przybyszewskiego znajdują się głównie słowa krytyki - nawiązania do przedłużającego się remontu Śmigłego-Rydza czy też innych inwestycji, jak np. Obywatelska. Mieszkańcy wytykają przy tej okazji stan dróg w Łodzi. Dziury zresztą pojawiają się przy postach niedrogowych. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy