Reklama

Reklama

„Przejście śmierci” na Kopcińskiego. Sygnalizacja świetlna najwcześniej w 2022 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

„Przejście śmierci” na Kopcińskiego. Sygnalizacja świetlna najwcześniej w 2022 roku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wraca temat tzw. „przejścia śmierci” w Łodzi, czyli przejścia dla pieszych na ulicy Kopcińskiego zlokalizowanego do niedawna przy Sądzie Rejonowym Łódź - Widzew i oddziale NFZ.

Reklama

O nieistniejącym w chwili obecnej przejściu zrobiło się głośno w kwietniu 2018 roku, kiedy to pod kołami przejeżdżającego tramwaju zginęła 9-letnia dziewczynka. 

!reklama!

Już wcześniej przejście na ulicy Kopcińskiego nie należało do bezpiecznych, bowiem przebiegało przez dwie 3-pasmowe jezdnie oddzielone torowiskiem tramwajowym. Kierowcy rzadko stosują się w tym miejscu do ograniczenia prędkości, więc o nieszczęście nie było trudno.

Po kwietniowej tragedii postanowiono jednak coś z owym przejściem zrobić. Chociaż pierwotnie planowano zainwestować pieniądze w sygnalizację świetlną, to ostatecznie nieco ponad rok temu przejście zostało zamknięte. Przyczyn takiej decyzji było kilka.

Jak podaje Dziennik Łódzki, pojawiłby się m.in. problem z połączeniem sygnalizatorów po obu stronach ulicy, ponieważ ul. Kopcińskiego jest drogą krajową, a nie miejską.

Oznacza to brak możliwości poprowadzenia przewodu górą, nie byłoby także możliwości zsynchronizowania świateł z pozostałymi sygnalizatorami w pobliżu, ponieważ nie to rejon objęty system sterowania ruchem.

Po roku od tej decyzji do tematu postanowił wrócić Bartłomiej Dyba - Bojarski, łódzki radny Prawa i Sprawiedliwości. Pod koniec 2019 roku wystosował on interpelację w postaci zapytania dotyczącego etapu projektowania i wykonania prac przy omawianym w tym artykule przejściu dla pieszych. 

Odpowiedzi ze strony Miasta udzielił wiceprezydent Wojciech Rosicki.

- W chwili obecnej trwają prace projektowe, których zakończenie planowane jest na II połowę 2020 roku. Następnie ogłoszony zostanie przetarg na realizację robót budowlanych, których termin zakończenia został określony na 30 października 2022 roku - czytamy w piśmie.

Rosicki zaznacza także, że po podpisaniu umowy z wykonawcą, na ul. Kopcińskiego zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która ograniczy ruch na ul. Kopcińskiego od ul. Narutowicza aż do al. Śmigłego-Rydza. Te zmiany wprowadzą również korektę w zakresie przejścia dla pieszych.

Projekt sygnalizacji świetlnej tzw. „przejścia śmierci” został zlecony w ramach zadania pn. „Budowa nowej linii tramwajowej w ul. Nowowęglowej od ul. Tramwajowej do włączenia w ul. Kopcińskiego wraz z przebudową wiaduktu na ul. Kopcińskiego”.

Na bezpieczne przejście dla pieszych na ul. Kopcińskiego przy skrzyżowaniu z ul. Nawrot będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy