Reklama

Reklama

Przez 2 lata tramwaje nie pojadą ul. Legionów i Srebrzyńską

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przez 2 lata tramwaje nie pojadą ul. Legionów i Srebrzyńską  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Stan infrastruktury na ulicach Legionów i Srebrzyńskiej wymaga kompleksowej przebudowy, stąd od 4 listopada br. nastąpi wyłączenie z ruchu tramwajów. W zamian pojadą autobusy komunikacji zastępczej.

Reklama

Z ruchu zostanie wyłączony odcinek ulicy Legionów od Gdańskiej, bez skrzyżowania, wraz z ul. Cmentarną oraz ciąg ul. Ogrodowej i Srebrzyńskiej, od ul. Cmentarnej do pętli Koziny. W zastępstwie tramwajów, ich trasami pojadą autobusy. Jak zapowiada łódzkie MPK, zwiększy się także częstotliwość kursowania linii tramwajowych kursujących w obrębie Kozin i ul. Legionów.

Stan infrastruktury nie pozwala na dalsze eksploatowanie

Dotychczas w tych miejscach były prowadzone prace utrzymaniowe, które mogły się odbywać bez względu na kursowanie tramwajów. Stan infrastruktury wymaga jednak kompleksowej przebudowy. Obecnie ogłoszono przetarg na wykonawcę projektu. - Inwestycja rozwiąże problem złego stanu technicznego trasy i przyniesie kompleksowy remont całości szerokości jezdni wraz z chodnikami i infrastrukturą podziemnączytamy w komunikacie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Łodzi. Zakończenie prac jest zaplanowane w 2022 r.

Zadanie jest elementem większego projektu realizowanego w ramach rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Wyremontowane zostaną, wraz z torowiskami,
także inne ulice: Ogrodowa i Północna, oraz plac Wolności. Przygotowywany jest również projekt przebudowy ul. Wojska Polskiego.

Zmiany w komunikacji MPK Łódź

W zastępstwie linii tramwajowej 7A i 7B będą kursowały zmienioną trasą autobusy linii 87A i 87B. Wydłużona do Kozin zostanie linia 73. Linie 7A i 7B będą kursowały w jednym wariancie jako linia 7, w kierunku z Widzewa przez ul. Przybyszewskiego, do ul. Piotrkowskiej i dalej: al. Kościuszki i ul. Zachodnią do pętli przy ul. Północnej.

Więcej kursów w popołudniowych szczytach mogą się również spodziewać pasażerowie linii 8, która przejeżdża wzdłuż osiedla. W godzinach największych porannych i popołudniowych natężeń ruchu, tramwaj tej linii będzie kursował co 6 minut. Dla zapewnienia pasażerom skomunikowania z linią tramwajową 43, wszystkie kursy linii 9A będą prowadziły na Zdrowie. „Dziewiątka” pojedzie tylko w jednym wariancie - z Olechowa na Zdrowie.

Linie 87A i 87B: ŻUBARDŹ – Inowrocławska, Lutomierska, Kasprzaka, Srebrzyńska, Ogrodowa, Cmentarna, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Północna, Źródłowa,
rondo Solidarności, Pomorska, Tamka, Telefoniczna (87A Doły, Smutna –
DOŁY SMUTNA), (87B Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA)

(87A DOŁY SMUTNA – Smutna, Doły), (87B TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna), Telefoniczna, Matejki, Pomorska, rondo Solidarności, Źródłowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Srebrzyńska, Kasprzaka, Lutomierska, Włókniarzy, Żubardzka – ŻUBARDŹ

Linia 73: RADOGOSZCZ ZACHÓD – 11 listopada, Włókniarzy, Pojezierska, Zgierska, Zachodnia, Legionów, Włókniarzy, Srebrzyńska – KOZINY – Srebrzyńska, Ogrodowa, Cmentarna, Legionów, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, Włókniarzy, 11 listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD.

Źródło: ZDiT Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy