Reklama

Reklama

Przypominamy kultowe miejsca, które zniknęły z mapy Łodzi. Są Wasze ulubione? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przypominamy kultowe miejsca, które zniknęły z mapy Łodzi. Są Wasze ulubione? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Przypominamy kultowe miejsca, które zniknęły z mapy Łodzi (fot. fotoport.pl)|wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dziś przedstawiamy zestawienie kilku kultowych dla Łodzi miejsc czy budynków, które pamiętamy sprzed lat. Czy wśród naszych propozycji znalazły się Wasze ulubione?

Reklama

Chinatown

Położone na terenie dzisiejszego OFF Piotrkowska Chinatown z budkami z chińskim i wietnamskim jedzeniem przyciągało codziennie mnóstwo osób. Drewniane stoły, parasole i sajgonki to symbol dawnego China.

!reklama!

Hotel Centrum

Legendarny hotel wybudowano przy ulicy Kilińskiego 59-63 w 1976 roku. W budynku mieściło się 188 pokoi, sale konferencyjne, restauracje czy kasyno. Na początku października 2014 rozpoczęła się trwająca dwa lata rozbiórka hotelu.

Dekompresja

Działający od 2001 roku klub muzyczny przy ulicy Krzemienieckiej 2, po 5 latach został przeniesiona do siedziby przy ulicy Limanowskiego, dawnego budynku kina Adria. W Dekompresji przez 13 lat odbywały się najgłośniejsze łódzkie koncerty.

Kino Bałtyk

Jedno z największych łódzkich kin, w latach 90. mieściło się za Filharmonią Łódzką. Jako pierwsze kino w Łodzi zostało wyposażone w system Dolby Surround. 5 lat temu kino zostało zamknięte.

Lunapark

Położony na Polesiu Lunapark został zbudowany w 1974 roku. Lunapark wpisywał się w przestrzeń Parku im. Józefa Piłsudskiego. Wesołe miasteczko przez lata cieszyło się popularnością wśród łodzian. Spośród 38 atrakcji można było wybraćsię na diabelski młyn, kolejkę górską czy karuzelę. Park został zamknięty w 2016 roku.

Basen Olimpia

Odkryty basen pływacki wybudowany został w 1969 r. na terenie należącym do pobliskich Zakładów Odzieżowych “Olimpia. Obiekt o wymiarach 50 na 20 metrów po północnej stronie miał widownię, pod którą znajdowały się pomieszczenia techniczne, szatnie oraz natryski. Ze względu na pogarszający się stan techniczny obiektu został on zamknięty w 2005 roku.

Myśliwiec przed halą sportową

MiG-21 stanął na cokole przed halą sportową Politechniki. Szybko stał się punktem charakterystycznym w mieście i ówczesnym symbolem łódzkiej uczelni technicznej.

 Kino Capitol

Kino „Capitol" po II wojnie światowej przez długie lata nazywało się "Włókniarz". Po roku 1990 powróciło do starej nazwy. Usytuowane na zbiegu ulic Zachodniej i Próchnika kino było pierwszym w Łodzi, w którym wyświetlono film z dźwiękiem.

 Bagdad Cafe

Przy Jaracza 80. przez długie lata na tyłach zabytkowej willi Arnolda Stillera działał klub Bagdad Cafe. W tamtym czasie był jednym z najjaśniejszych miejsc na rozrywkowej mapie Łodzi. Klub zmieniał swój profil muzyczny – na początku grano tam głównie jazz, później zaczęto organizować imprezy w innym stylu. Dziś wydaje się, że miejsce wróciło do swoich korzeni – od 2016 roku działa tam jazzowy klub KIJ.

Stary Dworzec Fabryczny

Dworzec Fabryczny powstał z inicjatywy Karola Scheiblera w 1866 r. Po dwóch latach zgodnie z projektem warszawskiego architekta Adolfa Schimmelpfenniga zbudowano nowy gmach dworca. W 1930 r. Fabryczny został przebudowany i w niemal niezmienionym kształcie przetrwał do czerwca 2012 roku.

źródło: wikipedia, fotoport

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy