Chinatown
Położone na terenie dzisiejszego OFF Piotrkowska Chinatown z budkami z chińskim i wietnamskim jedzeniem przyciągało codziennie mnóstwo osób. Drewniane stoły, parasole i sajgonki to symbol dawnego China.
!reklama!
Hotel Centrum
Legendarny hotel wybudowano przy ulicy Kilińskiego 59-63 w 1976 roku. W budynku mieściło się 188 pokoi, sale konferencyjne, restauracje czy kasyno. Na początku października 2014 rozpoczęła się trwająca dwa lata rozbiórka hotelu.
Dekompresja
Działający od 2001 roku klub muzyczny przy ulicy Krzemienieckiej 2, po 5 latach został przeniesiona do siedziby przy ulicy Limanowskiego, dawnego budynku kina Adria. W Dekompresji przez 13 lat odbywały się najgłośniejsze łódzkie koncerty.
Kino Bałtyk
Jedno z największych łódzkich kin, w latach 90. mieściło się za Filharmonią Łódzką. Jako pierwsze kino w Łodzi zostało wyposażone w system Dolby Surround. 5 lat temu kino zostało zamknięte.
Lunapark
Położony na Polesiu Lunapark został zbudowany w 1974 roku. Lunapark wpisywał się w przestrzeń Parku im. Józefa Piłsudskiego. Wesołe miasteczko przez lata cieszyło się popularnością wśród łodzian. Spośród 38 atrakcji można było wybraćsię na diabelski młyn, kolejkę górską czy karuzelę. Park został zamknięty w 2016 roku.
Basen Olimpia
Odkryty basen pływacki wybudowany został w 1969 r. na terenie należącym do pobliskich Zakładów Odzieżowych “Olimpia. Obiekt o wymiarach 50 na 20 metrów po północnej stronie miał widownię, pod którą znajdowały się pomieszczenia techniczne, szatnie oraz natryski. Ze względu na pogarszający się stan techniczny obiektu został on zamknięty w 2005 roku.
Myśliwiec przed halą sportową
MiG-21 stanął na cokole przed halą sportową Politechniki. Szybko stał się punktem charakterystycznym w mieście i ówczesnym symbolem łódzkiej uczelni technicznej.
Kino Capitol
Kino „Capitol" po II wojnie światowej przez długie lata nazywało się "Włókniarz". Po roku 1990 powróciło do starej nazwy. Usytuowane na zbiegu ulic Zachodniej i Próchnika kino było pierwszym w Łodzi, w którym wyświetlono film z dźwiękiem.
Bagdad Cafe
Przy Jaracza 80. przez długie lata na tyłach zabytkowej willi Arnolda Stillera działał klub Bagdad Cafe. W tamtym czasie był jednym z najjaśniejszych miejsc na rozrywkowej mapie Łodzi. Klub zmieniał swój profil muzyczny – na początku grano tam głównie jazz, później zaczęto organizować imprezy w innym stylu. Dziś wydaje się, że miejsce wróciło do swoich korzeni – od 2016 roku działa tam jazzowy klub KIJ.
Stary Dworzec Fabryczny
Dworzec Fabryczny powstał z inicjatywy Karola Scheiblera w 1866 r. Po dwóch latach zgodnie z projektem warszawskiego architekta Adolfa Schimmelpfenniga zbudowano nowy gmach dworca. W 1930 r. Fabryczny został przebudowany i w niemal niezmienionym kształcie przetrwał do czerwca 2012 roku.
źródło: wikipedia, fotoport
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.