Reklama

Reklama

Remont Obywatelskiej w Łodzi. Jak wygląda postęp prac? [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trwa modernizacja Obywatelskiej w Łodzi. Zadanie pochłonie 9,6 mln zł. Prace mają zakończyć się do połowy 2022 roku. Na jakim etapie są teraz? Szczegóły w artykule poniżej.

Modernizacja Obywatelskiej w Łodzi na półmetku

Na jakim etapie są teraz prace na Obywatelskiej w Łodzi? To wyjaśnia Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

- Trwają prace końcowe związane z budową kanału deszczowego (odcinek Elektronowa-Waltera Janke), wraz z wpustami deszczowymi, wykonano warstwy konstrukcyjne do nawierzchni wiążącej, ponadto odbywają się prace związane z budową rond na skrzyżowaniach z ulicą Nowe Sady oraz Waltera Janke - mówi Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Przebudowa ul. Obywatelskiej odbywa się na odcinku od ul. Nowe Sady do al. Waltera-Janke. Na skrzyżowaniu z ul. Nowe Sady powstanie rondo turbinowe, które umożliwi przejazd we wszystkich kierunkach i ułatwi wyjazd z ul. Nowe Sady. Również skrzyżowanie z al. Waltera-Janke zostanie przebudowane na rondo.

- Stawiamy na poprawę komfortu i bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców oraz pamiętamy, że jest to droga zbiorcza, łącząca osiedla. Dlatego dla upłynnienia przejazdu budujemy ronda. Natomiast w ciągu ul. Obywatelskiej pojawią się dodatkowe lewoskręty, które ułatwią wjazd w osiedla i do licznych zakładów i punktów usługowych - dodaje Marcin Sośnierz.

W ramach inwestycji zaplanowano 6 nowych przystanków autobusowych, nowe chodniki, drogę rowerową po północnej stronie. Projekt przewiduje także nowe oświetlenie i małą architekturę. 

- Obecnie prowadzimy intensywne prace przy budowie wodociągu. Trwają prace przy przebudowie instalacji oraz przy budowie nowego oświetlenia. Utrzymane są wszystkie dojazdy do posesji oraz ulic przyległych – mówi Damian Leśniak, przedstawiciel wykonawcy 

Remont Obywatelskiej w Łodzi - zmiany w ruchu

Modernizacja Obywatelskiej w Łodzi zakłada nowe nasadzenia - 18 nowych drzew (klon, jesion i lipa), 895 m kwadratowych trawników z 1,4 tys. krzewów (suchodrzew chiński i pęcherzyca kalinolistna).

Kierowcy muszą pamiętać o zmianach w ruchu w związku z przebudową Obywatelskiej. Pasażerowie MPK Łódź o innych trasach autobusów.

Obywatelską można ominąć, jadąc w kierunku Retkini przez ul. Nowe Sady, którą dojedzie się do al. Waltera-Janke. W drugą stronę częściowo skorzystamy z przejazdu nową jezdnią ul. Obywatelskiej na odcinku pomiędzy ul. Elektronową, a ul. Nowe Sady. Zamknięty natomiast pozostaje odcinek Obywatelskiej pomiędzy al. Waltera-Janke a ul. Elektronową. 

Objazdem kursują również autobusy komunikacji miejskiej, które na Retkinię kursują przez Nowe Sady, a do centrum podobnie jak kierowcy korzystają z przejazdu ul. Obywatelską. Chodzi o linie 55 i 65A.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy