reklama
reklama

Rozpoczęła się rekrutacja do seminarium. Jak wygląda jej proces? Wyjaśniamy krok po kroku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: JCH

Rozpoczęła się rekrutacja do seminarium. Jak wygląda jej proces? Wyjaśniamy krok po kroku - Zdjęcie główne

Nauka w szkole trwa siedem lat | foto JCH

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźRozpoczęła się rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
reklama

- Wszystkich kandydatów, którzy mają już zdaną maturę lub otrzymają dyplom w najbliższych dniach, serdecznie zapraszamy. Jeśli czujesz, że Pan Jezus zaprasza cię do pójścia tą drogą, to jest miejsce dla ciebie - mówi ks. dr Jacek Kacprzak, prorektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. 

Rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Jak wygląda nabór?

Jak dodaje, rozpoczęły się wakacje. Dla kleryków jest to czas, kiedy będą odpoczywać, ale też zdobywać umiejętności podczas różnorodnych praktyk duszpasterskich.  - A my patrzymy już w przyszłość, na kolejny rok akademicki i otwieramy tak zwaną rekrutację do Wyższego Seminarium Duchownego - mówi.  - Jeżeli czujesz, że Pan Jezus cię wzywa, do pójścia tą drogą to, to jest miejsce dla ciebie  - dodaje. 

reklama

Maturzyści, którzy zdecydują się na naukę w tej szkole, w pierwszej kolejności powinni zadzwonić do seminarium, by umówić się spotkanie. Wówczas też muszą dostarczyć do szkoły potrzebne dokumenty, wśród których jest matura, świadectwo Chrztu Świętego, opinia księdza proboszcza, własnoręcznie napisane podanie, a także napisany własnoręcznie (w formie narracyjnej) życiorys. 

Pełna lista dostępna jest na stronie seminarium. 

Na dalszym etapie rekrutacji,  każdy ze zgłaszających się kandydatów zostanie zaproszony na zjazd rekrutacyjny, który w tym roku odbędzie się w piątek 13 września br. o godz. 9:00. Wówczas kandydaci do seminarium napiszą egzamin z podstaw wiedzy teologicznej z zakresu szkoły średniej.  - Dla nikogo nie powinno to być kłopotliwe - zauważa ks. ks. Kacprzak. Ponadto odbędą rozmowę z księdzem rektorem, oraz będą mieli możliwość rozmowy z moderatorem roku propedeutycznego. 

reklama

Formacja w seminarium duchownym trwa 7 lat i rozpoczyna się od roku wstępnego, zwanego rokiem propedeutycznym, który ma miejsce w domu formacyjnym przy parafii w Łasku Kolumnie. Rok propedeutyczny to jest czas nawiązywania nowych relacji wchodzenia we wspólnotę, ale i czas poznania siebie. Będzie to czas zdobywania wiedzy, ale w mniejszym zakresie niż ma to miejsce w seminarium - tłumaczy prorektor ks. Kacprzak. 

Święcenia kapłańskie w łódzkiej bazylice archikatedralnej 

Obecnie w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi jest 35 alumnów, z czego siedmiu jest w trakcie roku propedeutycznego, czyli przygotowawczego. 

W czerwcu w Katedrze w Łodzi kardynał Grzegorz Ryś udzielił święceń kapłańskich czterem diakonom z Wyższego Seminarium Duchownego. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama