Reklama

Reklama

Roztańczona Łódź przez cały weekend!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Roztańczona Łódź przez cały weekend! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Najbliższe dni w Łodzi uczynią ją prawdopodobnie stolicą tańca. Wybór imprez tanecznych jest ogromny.

Będzie można zobaczyć prezentacje dedykowane różnym stylom, gatunkom i kulturom tanecznym. Większość z propozycji - trzy festiwale taneczne, warsztaty dla dzieci, potańcówki i uliczne pokazy, jest bezpłatna.

Hokus Pokus Dni Tańca Ulicznego 6-7.07

Przez cały weekend w kilku miejscach przy ul. Piotrkowskiej będziemy mogli brać udział w pokazach tanecznych i bezpłatnych lekcjach, a także zabawach. Obejrzymy mistrzów tańca z Mali, Senegalu i z Gwinei, polsko-brytyjską parę stepujących tancerzy. Możemy nauczyć się greckiej zorby czy amerykańskiego swinga. Do wyboru mamy 7 różnych styli tanecznych prezentowanych nie tylko przez lokalnych ale też międzynarodowych artystów. Chodnik stanie się w ten weekend areną wyjątkowych prezentacji: Tap Dance, ulicznego tanga, lindy hopa a także tańca afrykańskiego w wykonaniu rdzennych Afrykańczyków. Do tego animacje z instruktorem balfolku, nauka integracyjnych tańców w kręgu oraz lekcja kroków swinga w parze. Wstęp wolny.

Miejsce:
-pokazy i nauka tańca - Pasaż Rubinsteina oraz ulica Piotrkowska (odcinek pasaż Schillera - ul. Struga)
-taniec w kręgu i tańce liniowe - plac pod Magdą, ul. Piotrkowska 30/32.

W programie:
Taniec w kręgu i tańce liniowe – integracja w tańcu
Swing – darmowa lekcja tańca swingowego w parach
Lindy hop – pokaz szalonego tańca amerykańskiego z lat 30.
Tap Dance – pokaz profesjonalnych stepujących tancerzy
Tango - widowisko taneczne inspirowane tangiem ulicznym  
Balfolk -  zabawa z nauką kroków integracyjnych tańców tradycyjnych
City BumBum – finałowy pokaz tańca w stylu afrykańskim z muzyką perkusyjną wykonane przez nauczycieli – afrykańskich mistrzów djembe wraz z 20-30 osobową grupą tancerzy i muzyków.

Harmonogram:

Sobota 6 lipca

17.00 Tango/ Balfolk
18.00 Balfolk / Tango
19.00 Balfolk / Tango
20.00 Balfolk

Niedziela 7 lipca

14.00-16.00 Taniec w kręgu i tańce liniowe
16.00 Swing
17.00 Swing
18.00 Lindy hop
19.00 Tap Dance
19.30 Lindy hop
20.00 Tap Dance

Wielki finał: 19.30 City BumBum (1,15 h) 

Festiwal tańca i muzyki „Noc Żywych Bębnów” 5-7.07

Od piątku do niedzieli możemy wziąć również udział w najstarszym w Polsce festiwalu tańca i muzyki zachodnioafrykańskiej, który odbędzie się w Fabryce Sztuki. Będzie to znakomita okazja do wspólnego celebrowania 16-lecia łódzkiej szkoły „City Bum Bum”. Wśród zaproszonych w tym roku gości znalazł się m.in. gwinejski mistrz tańca, Bouba Sylla oraz Petit Adama Diara, malijski wirtuoz djembe, kory, n'goni, balafonu i gitary, czy Piotr Damasiewicz, trębacz, kompozytor, laureat nagrody Fryderyków. Trzy dni festiwalowe będą wypełnione koncertami, scenicznymi występami open-air i warsztatami. Przewidziano także strefę dla dzieci, stoiska z instrumentami i afrykańskimi towarami, strefę relaksacyjną i food truckową oraz wiele innych atrakcji. Gwoździem programu będzie wzorem lat ubiegłych koncert główny Nocy Żywych Bębnów - w sobotę 6 lipca o godz. 20 w Fabryce Sztuki.

Warto pamiętać, że zaproszonych mistrzów tańca wraz z grupą muzyków zobaczymy także w otwartej ulicznej prezentacji w ramach Festiwalu Sztuki Ulicznej Hokus Pokus.

33. Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne 5-15.07

Gośćmi warsztatów edycji 2019 będą zespoły folklorystyczne z Białorusi, Rumunii, Cypru i Serbii. W programie wspólna nauka tańców regionalnych i narodowych, spotkanie z władzami miasta, zwiedzanie najbardziej atrakcyjnych miejsc Łodzi oraz regionu łódzkiego, integracyjne wieczory przyjaźni, a przede wszystkim parady i koncerty dla mieszkańców Łodzi i regionu, m.in. koncert przy ulicy Piotrkowskiej oraz koncert w Centrum Promocji Mody ASP. Warsztaty będą wyjątkową okazją do zapoznania się z obrzędowością, tradycją oraz folklorem naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Tętniące energią i wielością barw widowiska i pokazy zawsze gromadzą tysiące ludzi podziwiających narodowy folklor innych krajów. W programie 33. Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych m.in:

08.07.2019 r. godz. 19.00 - Wieczór Narodów - Dom Kultury „Ariadna” ul. Niciarniana 1/3
09.07.2019 r. godz. 15.30 - Uroczyste otwarcie Warsztatów i koncert w Pasażu Rubinsteina w Łodzi
11.07.2019 r. godz. 17.00 - Folkowy Podwieczorek w Parku Baden-Powella za Domem Kultury „Ariadna”
11.07.2019 r. godz. 17.30 - Koncert na terenie Aquaparku FALA w Łodzi
12.07.2019 r. godz. 18.30 - Koncert Galowy w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych, ul. Wojska Polskiego 121 - wejściówki u organizatora
13.07.2019 r. godz. 11.00 - Folkowy Podobiadek na Skwerze Kolbego w Łodzi
                                                           

Taniec w kręgu i tańce liniowe 7.07

Między 14.00 a 16.00 w niedzielę, na placu pod Magdą, przy ul. Piotrkowskiej 30/32 odbędą się animacje w ramach „Zatańczmy razem na Piotrkowskiej 2019”. To cykliczna akcja, której celem jest angażowanie do uczestnictwa w zabawie ulicznej mieszkańców Łodzi. Gromadzi ona pasjonatów tańców w kręgu i tańców liniowych odwiedzających miasto. Taneczne spotkania propagują kulturę wielu krajów i pokazują uroki tańców z Izraela, regionu Bałkanów, Europy Zachodniej i Wschodniej, Północnej i Południowej Ameryki tańczonych w kręgu, w parach, korowodzie jak i w linii. Szkoła Tańca Horyzont pokaże proste i przyjemne tańce integracyjne, niewymagające specjalnych umiejętności ruchowych, które łączą i jednoczą ich wykonawców i przeznaczone są dla wszystkich, bez względu na wiek, umiejętności i sprawność fizyczną. Więcej informacji: www.taniecwkregu.com

Silent Disco, Milonga i Swing, 6 i 7.07

W sobotę, 6 lipca, będzie miała miejsce tzw. „cicha” impreza oraz bezpłatne warsztaty dla dzieci w ramach TargOFFisko na OFF Piotrkowskiej. Darmowe warsztaty z podstaw flamenco z prezentacją instrumentów i akcesoriów dla dzieci i rodziców, odbędą się między 12:00 a 16:00, natomiast wieczorem, od 22.00 wziąć można udział w Silent Disco, którego uczestnicy otrzymają na wejściu specjalne słuchawki i będą mogli wybrać jednego z trzech różnych DJów grających na żywo. Organizatorzy informują jednak, że ilość słuchawek jest ograniczona.

Także w sobotę (6 lipca), w klubie TU, przy ul. Rewolucji 10 odbędzie się potańcówka. Impreza będzie miała charakter "bal folku", a to oznacza zabawę przy tradycyjnych tańcach z różnych stron Europy w swobodnej atmosferze. Będzie można nie tylko zatańczyć, ale też nauczyć się tańców z centralnej Francji oraz tańców bretońskich, portugalskich, gaskońskich, polskich, rumuńskich i mołdawskich. Wstęp wolny!

W niedzielę (7 lipca) będzie okazją do poznania amerykańskich tańców swingowych i posłuchania muzyki na żywo. O godz. 18.00 w kawiarni Szykier, przy ul. Północnej 1/3 przewidziana jest potańcówka „Swing par-tea” połączona z koncertem duetu Dudek – Gargól. Impreza ma również charakter otwarty, a do herbacianych tańców i rozmów zapewniona będzie muzyka jazzowa.


Źródło: Łódzkie Centrum Wydarzeń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy