Reklama

Reklama

Ruszył nabór wniosków o dodatek węglowy. Sprawdź, gdzie składać je w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Ruszył nabór wniosków o dodatek węglowy. Sprawdź, gdzie składać je w Łodzi - Zdjęcie główne

foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od 17 sierpnia do 30 listopada mieszkańcy gospodarstw domowych mają możliwość składania wniosków o przyznanie dodatku węglowego. To jednorazowa pomoc finansowa w wysokości 3000 zł. UMŁ przekazał informacje na temat tego w jaki sposób starać się o przyznanie dofinansowania. Sprawdźcie, gdzie składać wnioski.

Reklama

Gdzie składać wnioski o dodatek węglowy? 

Dodatek węglowy przysługuje wtedy, gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającym co najmniej 85% węgla kamiennego i to źródło ogrzewania zostało wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Lokalne urzędy informują o możliwości i formach składania wniosków. Urząd Miasta Łodzi przekazał za pośrednictwem strony internetowej informacje na temat tego, w jaki sposób można ubiegać się o przyznanie dodatku. Wnioski dostępne są na stronie Centrum Świadczeń Socjalnych natomiast składać je można drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP, w formie papierowej w Punkcie Obsługi Świadczeniobiorców przy ulicy Urzędniczej 45, pok. 16, pok. 17 i pok. 29, drogą pocztową na adres: Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi ul. Urzędnicza 45 91-304 Łódź oraz poprzez umieszczenie wniosku w urnie w punktach przy ul. Urzędniczej 45, Drewnowskiej 5 al. Politechniki 32. 

Jak informuje UMŁ, do tej pory na terenie Łodzi wpłynęło ponad 250 wniosków o dodatek. Wypłaty będą realizowane w terminie 30 dni od momentu złożenia wniosku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy