Reklama

Reklama

Ruszył nabór wniosków o stypendium rektora Uniwersytetu Łódzkiego. Jak je zdobyć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ruszył nabór wniosków o stypendium rektora Uniwersytetu Łódzkiego. Jak je zdobyć? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 10 października na Uniwersytecie Łódzkim ruszył nabór wniosków o stypendium rektora. To prestiżowa nagroda za wysokie wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Wysokość stypendiów waha się w granicach tysiąca złotych miesięcznie. W zeszłym roku stypendyści otrzymywali pieniądze za 10 miesięcy studiów, czyli od października do lipca.

Reklama

Od wielu lat Uniwersytet Łódzki dba o to, by najlepsi studenci byli nagradzani za ogrom ciężkiej pracy, jaki wkładają w edukację. Wysokie wyniki na studiach wyższych nie zawsze przychodzą z łatwością. Często trzeba poświęcić mnóstwo czasu na naukę do egzaminów czy przygotowywanie projektów na zaliczenie, nie mówiąc już o praktykach zawodowych i pracach dyplomowych. Niewielu studentów kierunków dziennych może sobie też pozwolić na rezygnację z pracy, gdyż wynajmowanie mieszkania to bolesny cios w budżet. Dlatego właśnie uczelnie wyższe starają się wspierać najzdolniejszych między innymi finansowo, by dać im szansę na lepsze warunki do rozwoju zawodowego.

Aby złożyć wniosek o stypendium, należy wygenerować go w systemie USOS i dostarczyć do dziekanatu z odpowiednim zestawem dokumentów. W rekrutacji sprawdza się, ile student zdobył punktów, i na tej podstawie przyznaje mu się dany stopień stypendium. Stopnie są trzy: pierwszy to kwota najwyższa. Na jakiej podstawie są przyznawane punkty? Najpierw oblicza się średnią ważoną z obu semestrów danego roku (musi ona wynosić minimum 4.0) i mnoży ją razy 10. Poza średnią brane pod uwagę są również osiągnięcia naukowe (publikacje naukowe i udział w konferencjach), artystyczne (publikacja dzieła i zajęcie podium w konkursach artystycznych) oraz sportowe (zajęcie podium w mistrzostwach i olimpiadach). Wszystkie osiągnięcia muszą zostać udokumentowane i potwierdzone przez osoby zaświadczające o naszym osiągnięciu.  

Należy pamiętać, że stypendium przysługuje wyłącznie 10% studentów z danego kierunku, a więc wszystko zależy od naszego miejsca w rankingu. Nawet jeśli nie jesteśmy przekonani, że mamy szansę, warto zaryzykować. Nabór trwa do 19.10.2022.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy