Reklama

Reklama

Rząd serwuje lotniskom obóz przetrwania. Być może nie wszystkie wytrzymają tę próbę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rząd serwuje lotniskom obóz przetrwania. Być może nie wszystkie wytrzymają tę próbę  - Zdjęcie główne

Rząd serwuje lotniskom obóz przetrwania. Być może nie wszystkie wytrzymają tę próbę (fot. domena publiczna)|wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zapowiadana przez rząd pomoc regionalnym lotniskom najprawdopodobniej nie nadejdzie, przynajmniej nie w zapowiadanej formie.

Zgodnie z ogłoszonym w maju planem rząd miał podzielić 142 mln złotych między wszystkie porty. Obietnica została złożona w maju, ale do tej pory nic się nie wydarzyło. W ostatnim czasie naciskany przez zarządców lotnisk, branżę i opozycję rząd tłumaczył, że dopełnił wszystkich procedur i formalności by wspomóc lotniska, ale ostateczna decyzja należy do Komisji Europejskiej.

!reklama!

Okazało się właśnie, że KE nie wyraża zgody na pomoc w takiej formie. Komisja zwróciła uwagę, że rekompensata za straty poniesione w wyniku pandemii nie wymaga odwoływania się do środków publicznych. W efekcie rząd wprowadził poprawkę do jednej z ustaw, w myśl której to minister odpowiedzialny za transport przekaże środki portom lotniczym. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.  Takie rozwiązanie sprawi, że pieniądze do lotnisk trafią, ale procedura znów się wydłuży. Biorąc pod uwagę beznadziejne położenie lotnisk, to właśnie czas jest kluczowy.

W dramatycznie trudnej sytuacji znajdują się lotniska w Bydgoszczy i Szczecinie, gdzie władze portów i samorządy apelowały do rządu w ostatnich dniach.

Szef Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, Mariusz Szpikowski twierdzi, że niektóre lotniska nie wytrzymają próby, którą jest pandemia. Jego zdaniem najbardziej zagrożony upadkiem jest Modlin oraz lotnisko w Goleniowie.

Odnosi się również do kondycji innych portów.

- Nad istnieniem niektórych lotnisk będzie trzeba się zastanowić, bo nie jest pewne czy takie lotniska jak Lublin czy Łódź mają odpowiedni potencjał do kontynuowania działalnościdodał szef PPL.

Źródło: pasażer.com, fly4free.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy