reklama
reklama

Szaleniec mknął przez al. Włókniarzy na hulajnodze. Łodzianie mnożą przykłady

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: LDZ Zmotoryzowani Łodzianie

Szaleniec mknął przez al. Włókniarzy na hulajnodze. Łodzianie mnożą przykłady - Zdjęcie główne

LDZ Zmotoryzowani Łodzianie umieścili zdjęcie hulajnogisty i opatrzyli komentarzem "Elektryczną hulajnogą szaleniec jeździł po Włókniarzy". | foto LDZ Zmotoryzowani Łodzianie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźRondo Solidarności, Zachodnia, al. Włókniarzy - użytkownicy elektrycznych hulajnóg nie zważają na swoje bezpieczeństwo i korzystają z normalnych dróg, choć nie powinni.
reklama

LDZ Zmotoryzowani Łodzianie umieścili zdjęcie hulajnogisty i opatrzyli komentarzem "Elektryczną hulajnogą szaleniec jeździł po Włókniarzy". 

Jechał al. Włókniarzy na hulajnodze elektrycznej

Internauci docenili w komentarzach fakt, że mężczyzna miał kask i kamizelkę odblaskową. 

 - Chociaż myślący, bo kamizelkę odblaskową ma itp. Jeżdżąc do pracy ul. Tymienieckiego i Kilińskiego często widzę delikwentów ubranych ciemno i mknących ulicami. A policji jak nie ma, tak nie ma

- napisała pani Magdalena.

- Tu gdzie mieszkam, zachipowanymi hulajnogami latają jak na torze wyścigowym, tutaj widać, że typek przygotowany piona i szacun 

- skomentował pan Adam.

reklama

Dla Jarosława Kostrzewy, lidera Zmotoryzowanych Łodzian, sprawa jest prosta. 

- Jak dla mnie oczywiste jest to, że każdy pojazd, który znajduje się na infrastrukturze drogowej, powinien mieć uregulowane przepisy. Cały czas twierdzimy, że można zrobić jak w innych krajach, jak np. Niemcy, gdzie ubezpieczyciel montuje tablice rejestracyjne na takie hulajnogi. Dzięki temu łatwiej rozpoznać takiego łamiącego przepisy prawa ruchu drogowego delikwenta. Naszym zdaniem tak samo powinny być traktowane rowery, zacznijmy od tych elektrycznych, które rozkręcają dość duże prędkości i są ciężkie 

- uważa Kostrzewa.

Mieszkańcy podają, że hulajnogiści jeżdżą też po drogach, obok samochodów, w różnych częściach miasta.

reklama

- Wczoraj na Rondzie Solidarności. Żadna nowość - bezradnie rozkłada ręce pani Magdalena.

- Jechałam obok hulajnogi na Zachodniej. Naprawdę byłam zdziwiona, że ktoś tak ryzukuje - dodaje pani Joanna.

Gdzie można jeździć hulajnogą?

Każda sytuacja powinna być zgłaszana na policję. Co mówią przepisy? Osoby poruszające się na hulajnogach powinny jeździć po drogach dla rowerów, drogach dla pieszych i rowerów lub pasach dla rowerów.

reklama

Po drogach również mogą się poruszać, ale takich, po których ruch jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 kilometrów na godzinę. W wyjątkowych sytuacjach mogą poruszać się po drogach dla pieszych (gdy ta jest usytuowana wzdłuż jezdni, po której można jeździć z prędkością szybszą niż 30 km/h).

- Kierującemu hulajnogą elektryczną zabrania się jazdy po jezdni, z wyjątkiem korzystania z: pasa ruchu dla rowerów, przejazdu dla rowerów, jezdni po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h - przypomina asp. Kamila Sowińska, oficer prasowa KMP w Łodzi.

Problem porozrzucanych hulajnóg w Łodzi

Odrębną sprawą jest problem parkowanie hulajnóg. Zwracała na niego uwagę Łódź Cała Naprzód i radny miejski Bartłomiej Dyba-Bojarski (Polska 2050 Szymona Hołowni). W listopadzie po raz kolejny złożyli po raz kolejny projekt uchwały dotyczącej regulacji użytkowania hulajnóg komercyjnie najmowanych na łódzkich ulicach.

Co zakłada? Między innymi przeprowadzenie rozmów z operatorami hulajnóg elektrycznych, wyznaczenie miejsc do parkowania hulajnóg oraz stref z zakazem parkowania, poza tym wprowadzenie nakazu parkowania wyłącznie w wyznaczonych miejscach, a także wprowadzenie limitu całkowitej liczby hulajnóg na terenie miasta.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama