Reklama

Reklama

"Tancerz" Stefana Türschmida w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

"Tancerz" Stefana Türschmida w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Interesujące spotkanie autorskie i promocja książki w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

"Tancerz" Stefana Türschmida w WBP

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi 14 listopada 2019 r. o godz. 17.00 zaprasza na spotkanie ze Stefanem Türschmidem i promocję książki „Tancerz” - Wydawcy: Instytut Literatury (Kraków), Fundacja Lethe / Animi2 (Kraków).

Prowadzenie: Anna Groblińska

Stefan Türschmid – ur. w 1946 roku w Łodzi jest absolwentem polonistyki Uniwersytetu Łódzkiego. Od 1968 roku działacz nielegalnej antykomunistycznej organizacji Ruch. Był aresztowany i skazany za działalność opozycyjną, a potem więziony przez 10 miesięcy. Redaktor „Tygodnika Solidarność Ziemi Łódzkiej”, a po 1989 roku dziennikarz i zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Łódzkiego”. Jest miłośnikiem i znawcą koni oraz trenerem jeździectwa. Po przejściu na emeryturę zaczął pisać zawodowo. Autor poczytnych powieści takich jak: Mrok i mgła – Stalin i Sonia Buriagina – historia niezwykła (2015), saga rodzinna Türschmidów Cień Lucyfera (2015), Ikony – opowieść o terrorystach (2016), a także Czwarty czerwony (2017). Pasjonuje się również historią Rosji i bolszewizmu.

Z posłowia Konrada T. Tatarowskiego:

[…] Tancerz jest utworem prozatorskim, mieszczącym się w szerokim nurcie bogatej w liczne odmiany gatunkowe beletrystyki historycznej. […] Bohaterem noweli jest Andriej Januariewicz Wyszynski, stalinowski prokurator, który odegrał ważną rolę w umocnieniu dyktatorskiej władzy sowieckiego przywódcy, opartej na powszechnie stosowanym terrorze – również wobec najbliższego grona współpracowników.

Wstęp wolny.


Źródło: WBP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy