Reklama

Reklama

Tańsze bilety do Orientarium dla miast sąsiadujących z Łodzią? Samorządów nie interesują negocjacje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Tańsze bilety do Orientarium dla miast sąsiadujących z Łodzią? Samorządów nie interesują negocjacje - Zdjęcie główne

Czy władze sąsiednich miast chcą zadbać o niższe bilety do łódzkiego Zoo dla mieszkańców? | foto Michał Pietrzak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Po ogłoszeniu zniżek dla posiadaczy Karty Łodzianina w końcówce maja Urząd Miasta Łodzi poinformował o specjalnej ofercie łączonego biletu wstępu do łódzkiego Zoo, Term Uniejów oraz parku rozrywki Mandoria. Niedawno zapytaliśmy władze miast ościennych, czy planują negocjować z łódzkim magistratem preferencyjne stawki wstępu do Orientarium dla mieszkańców swoich gmin. Reakcje samorządów rozczarowują.

Reklama

Trzy w jednym, czyli wspólny bilet do Orientarium, Term Uniejów i Mandorii

Wraz z otwarciem Orientarium w łódzkim Zoo został uruchomiony nowy cennik. Dla posiadaczy Karty Łodzianina wejście kosztuje 40 zł – w regularnej cenie zapłacimy za nie o 30 zł więcej. 

W maju na stronie Urzędu Miasta Łodzi przeczytaliśmy również o promocyjnej cenie wspólnej wejściówki do Aquaparku Fala i łódzkiego Zoo. Bilet w cenie 99 zł otwiera na dwie godziny drzwi do Strefy Basenowej parku wodnego oraz uprawnia do jednorazowej nielimitowanej czasowo wizyty w łódzkim zoo i Orientarium w Łodzi. Wejściówki są ważne przez 7 dni od daty zakupu, we wszystkie dni tygodnia.

Zniżkowe pakiety obejmują także łączony bilet (80 zł) do Orientarium i EC1, który umożliwia odwiedzenie obu obiektów przez 90 dni. 

Od czerwca wprowadzono do sprzedaży wspólny bilet do trzech regionalnych atrakcji – łódzkiego Zoo, Term Uniejów i parku rozrywki Mandoria. Dzięki ofercie koszt wstępu do trzech wymienionych miejsc dla jednej osoby to 215 zł. Dzięki promocji w kieszeni gościa zostaje 55 zł. Z biletem będzie można odwiedzić każde z miejsc jednego dnia lub podzielić zwiedzanie na dwie lub trzy wycieczki. Wspólny bilet będzie ważny przez miesiąc.

Tańsze bilety do łódzkiego Orientarium dla miast ościennych? Władze nie kwapią się do rozmów 

W świetle nowych zasad dotyczących zniżek uzyskanych m.in. dzięki porozumieniu łódzkiego magistratu z gminą Uniejów zapytaliśmy władze miast sąsiadujących z Łodzią, czy te będą starać się o preferencyjne ceny biletów dla swoich mieszkańców. Pytanie o perspektywę negocjacji stawek biletów rozesłaliśmy na początku czerwca do urzędów miejskich w Zgierzu, Aleksandrowie Łódzkim i Pabianicach. 

Niestety zdawkowa odpowiedź ze strony urzędu w Pabianicach była jedyną, której doczekaliśmy się do tej pory. 

- Nie wykluczamy takiego rozwiązania – odpowiedziała Aneta Klimek, rzeczniczka prezydenta miasta. 

Wiele osób mieszkających w Zgierzu czy Pabianicach na co dzień pracuje w Łodzi i nierzadko spędza tu wolny czas. Wszystko wskazuje na to, że odwiedzającym Łódź mieszkańcom miast ościennych pozostaje z zazdrością patrzeć na zniżki dostępne przy zakupie biletu z Kartą Łodzianina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy