Reklama

Reklama

Te wydarzenia wstrząsnęły mieszkańcami Łodzi i okolic. Szokujące sprawy kryminalne z 2022 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Policja.gov

Te wydarzenia wstrząsnęły mieszkańcami Łodzi i okolic. Szokujące sprawy kryminalne z 2022 roku - Zdjęcie główne

Te sprawy wstrząsnęły mieszkańcami regionu w 2022 roku | foto Policja.gov

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rok 2022 przyniósł nam wiele niepokoju i wstrząsających wiadomości. W trakcie minionych dwunastu miesięcy nie brakowało szokujących wydarzeń, które na długo zostaną w pamięci mieszkańców regionu łódzkiego. Przypominamy najgłośniejsze z nich.

Reklama

Łódź i okolice. Najgłośniejsze sprawy kryminalne w roku 2022 

• Po 25 latach zatrzymany za zabójstwo 22-letniej studentki z Łodzi

Na 25 lat więzienia i 10 lat pozbawienia praw publicznych Sąd Okręgowy w Łodzi skazał w czwartek Mirosława Ż., zatrzymanego po 25 latach od dokonania w jednym z akademików w Łodzi zabójstwa ze zgwałceniem 22-letniej studentki. Oskarżony przez ćwierć wieku ukrywał się m.in. w Rosji, gdzie został zatrzymany i w lutym 2021 r. sprowadzony do Polski.

W akcie oskarżenia prokuratura zarzuciła mężczyźnie dokonanie zabójstwa 22-letniej studentki III roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego poprzez uduszenie oraz "działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia Hanny S., używając przemocy polegającej na duszeniu rękami oraz biciu po twarzy doprowadził ją do obcowania płciowego".

• CBŚP rozbiło grupę przestępczą działającą w Łodzi i powiecie piotrkowskim

Jak poinformowała podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji, funkcjonariusze z zarządu CBŚP w Łodzi ustalili, że na terenie województwa łódzkiego członkowie zorganizowanej grupy przestępczej na dużą skalę produkują narkotyki syntetyczne. Zebrane informacje pozwoliły na zaplanowanie dwóch akcji, które policjanci przeprowadzili równocześnie w Łodzi i powiecie piotrkowskim. W małej miejscowości na terenie gospodarstwa rolnego odkryto laboratorium narkotyków syntetycznych, zatrzymano tam mężczyznę. W jednym z budynków znaleziono ponad 350 kilogramów niedozwolonych substancji.

„Podczas akcji policjanci zabezpieczyli substancję przechowywaną w specjalnych tacach umieszczonych w chłodziarkach. Wstępna opinia, sporządzona przez ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wykazała, że jest to ponad 357 kg 4CMC czyli klefedronu, którego szacunkowa wartość to 11 mln zł. Wówczas także, przejęto urządzenia oraz prekursory i substancje służące do produkcji narkotyków, wagi, a także maski pełnotwarzowe. Jak się okazało na posesji znajdowały się również cztery profesjonalnie przygotowane pomieszczenia do uprawy i suszenia konopi” – relacjonowała podinsp. Iwona Jurkiewicz.

• Znęcał się nad przygarniętymi psami

Na początku grudnia zgierscy policjanci ustalili, że na jednej z posesji na terenie Ozorkowa od kilku miesięcy miało dochodzić do znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Jak wynikało z informacji, od września bieżącego roku 39-latek miał przygarnąć cztery psy, mieszańce oraz beagle’a. 

Jak informuje Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, mężczyzna znalazł zwierzęta za pośrednictwem ogłoszeń internetowych. 
Zebrane dowody wskazują, że będąc pod wpływem alkoholu, kopał i bił posiadane zwierzęta różnymi przedmiotami, a także rzucał nimi. Trzy psy najprawdopodobniej w następstwie doznanych urazów padły. Szczątki dwóch z nich odnalezione zostały w pobliżu miejsca zamieszkania 39 - latka. W wyniku przeprowadzonych oględzin i sekcji  stwierdzono u nich liczne złamania. Podczas oględzin mieszkania zajmowanego przez mężczyznę ujawniono ślady biologiczne – prawdopodobnie  zwierzęcej krwi – relacjonuje rzecznik prokuratury.

Jedno ze zwierząt, które przebywały na terenie posesji udało się uratować. Ostatni z psów, beagle, trafił pod opiekę poprzedniej właścicielki, przez liczne obrażenia wymaga opieki weterynaryjnej. 

• Łódzka policja rozpracowała gang złodziei luksusowych samochodów

Sprawa nabrała tempa 29 czerwca, kiedy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi przy wsparciu kontrterrorystów z centralnego pododdziału „BOA” oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi we wsi w powiecie łowickim ujawnili pochodzące z kradzieży z włamaniem porsche panamera wartości 350 tysięcy złotych. Do utraty tego luksusowego auta doszło w nocy w woj. mazowieckim. Na miejscu policjanci zatrzymali siedzącego za kierownicą porsche 25-latka podejrzewanego o współudział w kradzieży panamery.

Gang samochodowy, w różnych konfiguracjach osobowych , od grudnia 2021 roku do końca czerwca 2022 roku, na terenie kilku województw dokonał w sumie 16 kradzieży z włamaniem pojazdów luksusowych oraz 3 usiłowań kradzieży. Wśród nich były takie marki jak Porsche, Mercedes, BMW, Audi czy Jeep.  Łączna wysokość ujawnionych strat to kwota około 3 milionów złotych. Wartość poszczególnych aut oscylowała w granicach od 100 do ponad 300 tysięcy złotych. Bezpośrednio po kradzieży pojazdy trafiały do zorganizowanych w wynajmowanych pomieszczeniach gospodarczych tzw. dziupli samochodowych gdzie rozbierano je na części i od razu dalej odsprzedawano. Funkcjonariusze odzyskali m.in. części od BMW.

• Zatrzymani członkowie bojówki jednej z łódzkich klubów

Policjanci zatrzymali siedmiu mężczyzn ze środowiska pseudokibiców. Sześciu z nich podejrzanych jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie rozbojów, kradzieży i włamań, w których łupem padały m.in. maszyny do produkcji papierosów, tytoń i wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani są członkami tzw. bojówki jednego z klubów piłki nożnej. 

Podejrzani mają na swoim kryminalnym koncie rozboje, kradzieże i kradzieże z włamaniem do fabryk i magazynów z nielegalnymi papierosami oraz komponentami do ich produkcji. Śledczy zebrali materiał dowodowy pozwalający na dalszy rozwój sprawy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy