Reklama

Reklama

Tyle zarobiła prezydent Hanna Zdanowska. Zaglądamy do jej oświadczenia majątkowego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Tyle zarobiła prezydent Hanna Zdanowska. Zaglądamy do jej oświadczenia majątkowego - Zdjęcie główne

Hanna Zdanowska prezydentem Łodzi jest od 2010 roku. Jak wygląda jej majątek? Zajrzeliśmy do jej oświadczenia | foto Michał Pietrzak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Do końca kwietnia samorządowcy muszą złożyć oświadczenie majątkowe za poprzedni rok. A my się przyglądamy ostatniemu sprawozdaniu, które złożyła prezydent Hanna Zdanowska.

Reklama

Włodarze miast, a także m.in. jego zastępcy, skarbnik, oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu prezydenta, wójta, czy burmistrza są zobowiązani do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym. Muszą to zrobić do 30 kwietnia, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego.

Majątek i dochody Hanny Zdanowskiej. Ile zarabia prezydent Łodzi? 

Oświadczenie majątkowe zawiera informacje o zasobach pieniężnych, nieruchomościach, udziałach i akcjach w spółkach handlowych. Możemy się z nich również dowiedzieć o dochodach osiąganych z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej lub zajęć, z podaniem kwot uzyskiwanych z każdego tytułu, a także o mieniu ruchomym o wartości powyżej 10 000 złotych i zobowiązaniach pieniężnych o wartości powyżej 10 000 złotych, w tym zaciągniętych kredytach i pożyczkach oraz o warunkach, na jakich zostały udzielone. Co roku oświadczeni składa oczywiście również prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska. Jest on udostępniony na stronie BiP-u. Ponieważ wciąż nie figuruje tam nowy dokument (jest na to jeszcze czas), przyglądamy się oświadczeniu złożonym w 2022 roku, a który dotyczy 2021. 

Dokument do Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi wpłynął w 25 kwietnia ubiegłego roku. Jak się z niego dowiadujemy pani prezydent dysponuje środkami pieniężnymi w kwocie 223 000 zł oraz 23 740 euro. I jest to jej majątek odrębny. Ponadto posiada ona dwa mieszkania. Jedno o powierzchni 90,98 m kw. o wartości 650 tysięcy złotych, ale jak zaznaczyła pani prezydent, jest jego właścicielką w połowie. Druga nieruchomość to mieszkanie o powierzchni 76,85 m kw. o wartości 400 tysięcy złotych. Jak się okazuje jest to spadek, który pani prezydent otrzymała w 2016 roku. 

Z oświadczenie dowiadujemy się, że Hanna Zdanowska nie posiada udziałów, ani też akcji w spółkach handlowych, nie prowadzi i nie zarządza działalnością gospodarczą. Jeżeli chodzi o dochody, to pani prezydent poinformowała, że z tytułu zatrudnienia w łódzkim Urzędzie Miasta otrzymała 202 670,00 zł (brutto). Poza tym na jej dochód w 2021 roku złożyła się dieta z tytułu zasiadania w Komitacie Regionów UE -15 149 Euro, a także pieniądze otrzymane z umowy zlecenie w kwocie 5600 zł (brutto). 

W tamtym czasie Hanna Zdanowska posiadała mienie ruchome wartości powyżej 10 tys. złotych w postaci samochodu Volvo, rok produkcji 2008 rok. Ponadto, jak dowiadujemy się z oświadczenia, miała do spłacenia kredyt hipoteczny z 2016 roku na kwotę 155 038,76 zł. Umowa została zawarta na 10 lat, wspólnie z synem po połowie. Do spłaty, wówczas, zostało 75 276,29 zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy