Reklama

Reklama

Uwaga! Od nowego roku zmiany w egzaminach na prawo jazdy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Uwaga! Od nowego roku zmiany w egzaminach na prawo jazdy  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od stycznia 2020 roku wejdą w życie dwie zmiany w zasadach przeprowadzania egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Również po nowym roku dodane zostaną pytania do bazy egzaminacyjnej części testowej egzaminu. 

Reklama

Już od stycznia 2020 roku zmienią się zasady przeprowadzania egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Zmiany, choć niewielkie, będą jednak miały dość duży wpływ na zdających. Co najważniejsze - powinny one pomóc podchodzącym do egzaminu i sprawić, że nie będzie on aż tak stresujący jak do tej pory.

Pierwszą zmianą jest wprowadzenie ograniczenia liczby przeprowadzanych przez egzaminatora egzaminów praktycznych do ośmiu w ciągu dnia. W praktyce będzie to oznaczało dla egzaminatorów jeden egzamin co godzinę. W efekcie podniesie to komfort ich pracy i pozwoli na bardziej obiektywną i spokojniejszą ocenę zdających.

Drugą zmianą jest wprowadzenie wymogu odbycia egzaminu praktycznego o godzinie wskazanej na dokumencie. Do tej pory zdarzało się, że zdający musiał czekać, nawet kilka godzin, na przystąpienie do egzaminu praktycznego, pomimo tego, że podczas zapisu wybrał konkretną godzinę. To wzmagało stres i wprowadzało dezorientację zdających. Po zmianach maksymalne opóźnienie rozpoczęcia egzaminu może wynosić 15 minut. Jest jednak i druga strona medalu – od teraz spóźnienie na egzamin będzie oznaczało jego niezaliczenie.

Równocześnie w 2020 roku zdających egzamin na prawo jazdy czeka jeszcze co najmniej jedna zmiana. W związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących jazdy na suwak oraz obowiązkowego korytarza życia, do bazy pytań egzaminacyjnych zostaną dodane nowe pytania. Aby jednak umożliwić kursantom poznanie nowych zasad, resort infrastruktury zapowiedział, że nowe pytania pojawią się na egzaminach po trzech miesiącach od wprowadzenia nowych przepisów.

- Planując sprawdzanie wiedzy kandydatów na kierowców w zakresie nowo wprowadzonych przepisów ruchu drogowego należy mieć na względzie fakt, że większość osób podchodzących aktualnie do egzaminu państwowego na prawo jazdy uczęszczała na zajęcia teoretyczne przed wprowadzeniem tych przepisów, a przepisy te zostały wprowadzone 6 grudnia. Oznacza to, że nawet najlepiej przygotowane osoby nie miały możliwości zapoznania się z zasadami ruchu drogowego określonymi w nowych przepisach - wyjaśniał podczas grudniowego wystąpienia w Sejmie Rafał Weber, wiceminister infrastruktury

Nowe pytania powinny zatem pojawić się w bazie na początku marca 2020 roku.

Źródło: TVN24 Bis / Wp.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy