Reklama

Reklama

W Łodzi rozpoczęły się matury. Uczeń powinien być zdrowy i w maseczce. Nie będzie kanapek i wody

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W Łodzi rozpoczęły się matury. Uczeń powinien być zdrowy i w maseczce. Nie będzie kanapek i wody - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Sprawdzianem z języka polskiego w poniedziałek 8 czerwca o 9:00 rozpoczęły się tegoroczne matury. We wtorek matematyka, a w środę język obcy nowożytny. Tegoroczny egzamin dojrzałości potrwa do 29 czerwca. Z uwagi na trwające zagrożenie epidemiczne spowodowane koronawirusem abiturienci będą zdawać tylko egzaminy pisemne.

Reklama

Łódzkie szkoły średnie tj. licea i technika są wyposażone w odpowiednie ilości płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni, maseczki i rękawiczki jednorazowe. Średnio koszt zakupu środków ochrony osobistej dla szkoły to 5 tys. zł.

!reklama! 

Uczniowie nie piszą egzaminu w auli czy sali gimnastycznej a w kilku klasach, a nawet na korytarzach, liczba sal i miejsca są uzależnione od możliwości lokalowych szkół. Nie ma limitu osób w sali egzaminacyjnej, ale odstęp między ławkami z każdej strony musi wynosić 1,5 - 2 metry. Taki sam odstęp musi być zachowany od stołu komisji maturalnej.

Uczniowie w miarę możliwości są wpuszczani do szkoły kilkoma wejściami, maseczka jest obowiązkowa, podobnie jak dezynfekcja rąk przed wejściem na salę. Po identyfikacji (okazaniu dowodu osobistego) i podpisaniu listy obecności uczeń siada w swojej ławce i wtedy może maseczkę zdjąć. Nie można mieć ze sobą żadnych przedmiotów osobistych z wyjątkiem długopisu.

Uczeń musi zakładać maseczkę kiedy wychodzi do toalety, podchodzi do niego nauczyciel i odpowiada na pytania, chce oddać pracę i wyjść z sali.

Nie będzie kanapek i wody dla piszących, choć są szkoły, które wodę kupiły – to były indywidualne decyzje dyrektorów szkół.

O godz. 9:00 uczniowie piszą egzamin na poziomie podstawowym, a o godz. 14:00 dla chętnych rozpoczyna się sprawdzian na poziomie rozszerzonym. W przerwie sale egzaminacyjne są zdezynfekowane i wywietrzone. Przerwę młodzież powinna spędzać poza szkołą, nie grupując się. Nie ma też mowy o osobach towarzyszących.

Komisja egzaminacyjna liczy 2 nauczycieli w tym 1 z innej szkoły. Jeśli na sali będzie ponad 30 uczniów potrzebny będzie kolejny nauczyciel do komisji – 1 na każdych 25 uczniów.

Co ważne, na egzamin uczeń powinien przyjść zdrowy. Ci, którzy są w kwarantannie, nagle zachorują albo z innych przyczyn losowych nie dotrą na egzaminy będą pisać w terminie dodatkowym 8 - 14 lipca. Do 11 sierpnia mają być znane wyniki egzaminu dojrzałości, a poprawki są zaplanowane na 8 września. 

W Łodzi jest 4 086 absolwentów klas maturalnych w tym 2 803 w liceach i 1 283 w technikach. Mogą dołączyć uczniowie, którym w zeszłych latach się nie powiodło oraz ci, którzy chcą poprawić oceny.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy