Reklama

Reklama

W łódzkich parkach pojawią się nowe punkty gastronomiczne. Jest 17 lokalizacji! [MAPY]

Opublikowano: wt, 26 maj 2020 19:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od kilku lat w łódzkich parkach przybywa punktów gastronomicznych. W tym roku miasto zaproponowało nowe strefy dla mobilnych kawiarni i food-trucków.

!reklama! 

Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu UMŁ - Staramy się w miarę rewitalizacji parków przywracać punkty gastronomiczne, które przed laty w nich funkcjonowały. Tak stało się w parku Helenów oraz w parku Źródliska. Natomiast w tych parkach, w których brakuje infrastruktury, chcielibyśmy zaproponować łódzkiemu biznesowi 17 lokalizacji, w których mogłyby stanąć food-trucki.

- Do tej pory ruchome punkty gastronomiczne dostępne były tylko w parku Podolskim i parku Mickiewicza. Aby umilić łodzianom czas spędzany w parkach wytypowaliśmy, uwzględniając sugestie mieszkańców, 17 nowych lokalizacji. Ponieważ część z nich dotyczy parków zabytkowych będziemy musieli uzgodnić te lokalizacje z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Liczymy, że ta oferta zainteresuje łódzkich przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Zapraszamy do składania wniosków – dodaje Beata Jędrusiak z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Jak podkreśla dyrektor Maciej Riemer, typując tych 17 lokalizacji, brano pod uwagę łatwość dojazdu food-trucka na miejsce, tak by jego pojawienie nie wiązało się ze zniszczeniem zieleni.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.