Narodziny w Orientarium. To trzeci mały leniwiec
Rodzicami nowego mieszkańca Orientarium są leniwce, które mieszkają w Łodzi od 2019 roku.
- Z tej pary urodziły się już dwa samce. Płeć najnowszego noworodka jeszcze nie jest znana. Podejrzewamy, że to samica, ale trzeba to potwierdzić badaniami genetycznymi
- mówi Tomasz Jóźwik z zarządu łódzkiego ogrodu zoologicznego.
Mały leniwiec nie ma jeszcze imienia. Kiedy pracownicy Orientarium poznają jego płeć, poproszą łodzian o pomoc w nazwaniu go.
Narodziny w Orientarium. Leniwce są niezwykłe
Leniwce to nazwa dwóch rodzin z rzędu szczerbaków: leniwcowatych i leniuchowcowatych. Charakteryzują się łapami zakończonymi długimi pazurami, dzięki którym mogą poruszać się po gałęziach drzew grzbietem w dół.Samica zwykle rodzi jedno młode w roku. Karmi je przez sześć miesięcy. Maluch zaraz po urodzeniu obraca się do góry nogami - w takiej pozycji spędzi całe życie. Leniwce osiągają dojrzałość płciową po trzech latach. Zwykle żyją samotnie, z wyjątkiem okresu karmienia potomka.
Narodziny w Orientarium. To kolejne w tym roku
Leniwcom zagraża wyginięcie. Powodem jest wycinanie brazylijskich lasów równikowych, które są ich naturalnym środowiskiem życia. Te zwierzęta wolno się rozmnażają i wolno ewoluują, co nie daje nadziei na przystosowanie się do innych warunków.Narodziny leniwca są kolejnymi w tym roku w łódzkim Orientarium. Wcześniej na świat przyszły tu m.in. pies leśny, żyrafa, hipopotam karłowaty i kangur rudy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.