Reklama

Reklama

Ważne! Bez maseczki nie zostaniesz obsłużony. Zmiany zasad w IKEI, Biedronce i Tesco

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ważne! Bez maseczki nie zostaniesz obsłużony. Zmiany zasad w IKEI, Biedronce i Tesco - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W oficjalnym komunikacie IKEA zapowiedziała, że klienci, którzy nie zakrywają nosa i ust, nie zostaną obsłużeni. Taką samą decyzję podjęła sieć Tesco.

Reklama

Wciąż obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w obiektach handlowych – można go dopełnić stosując maskę, przyłbicę, lub nadającą się do tego odzież.

!reklama!

W komunikacie zamieszczonym za pośrednictwem social mediów, IKEA  poinformowała, że klienci, którzy nie będą przestrzegać rządowych obostrzeń, związanych z zakrywaniem nosa i ust, nie będą mogli zrobić zakupów.

W swoim oświadczeniu firma poinformowała: - Szanowni Klienci, na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. Rozdział 3, par. 24 zasłanianie ust i nosa na terenie sklepu IKEA jest obowiązkowe. Osoby nie stosujące się do tego wymogu, poza osobami zwolnionymi na mocy obowiązujących przepisów prawa, nie będą obsługiwane. Dbajmy o siebie nawzajem!" - czytamy.

TVN24 postanowił spytać inne duże sieci handlowe o komentarz w tej sprawie: - Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników było i jest dla nas najważniejsze. Dlatego poinformowaliśmy już naszych pracowników o nowych wytycznych dotyczących noszenia maseczek przez klientów i uczuliliśmy ich na tę kwestię - Danuta Pawłowska, dyrektor działu BHP w sieci Biedronka.

Biuro prasowe Tesco również zabrało głos w sprawie. Z odmową obsługi mogą się spotkać klienci sieci Tesco:  -W Tesco stosujemy się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, a pracownicy sklepów otrzymali informację, że powinni reagować na brak zasłaniania ust i nosa przez klientów, prosząc ich uprzejmie o spełnienie wymogu. Pracownicy otrzymali również informację, że - zgodnie z cytowaną odpowiedzią Ministerstwa Zdrowia - mogą odmówić obsługi klientom, którzy po wielokrotnych prośbach nadal nie stosują się do obowiązujących przepisów - poinformowało biuro.

Źródło: Gazeta Wrocławska, TVN24

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy