reklama
reklama

Wicepremier Gliński o zniesieniu rygoru sanitarnego: „Ile jesteśmy w stanie poświęcić istnień ludzkich, żeby otworzyć kina?”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wicepremier Gliński o zniesieniu rygoru sanitarnego: „Ile jesteśmy w stanie poświęcić istnień ludzkich, żeby otworzyć kina?” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, poseł z Łodzi odniósł się do coraz częstszych apeli o zniesienie rygoru sanitarnego, otwarcia kin, teatrów, organizowania koncertów masowych i powrotu do normalności. „Co tam jakaś pandemia! Jakieś zgony starców w domach opieki. My chcemy, żeby było tak, jak było, mamy ważne biznesy, mamy ważne wydarzenia, festiwale, koncerty….! – pisze prof. Gliński.
reklama

!reklama!

Wicepremier, przypomina, że koronawirus zabija: w USA - 80 tys. ludzi, we Włoszech i Wielkiej Brytanii - ponad 30 tys. ludzi, w Hiszpanii i Francji - ponad 26 tysięcy. W Polsce - 800 osób.

- Ile jesteśmy w stanie poświęcić, żeby otworzyć kina?  – pyta minister. - Tysiąc, pięć, dziesięć tysięcy istnień ludzkich? Pytam, bo te pytania już są stawiane. I nie jest to dylemat demagogiczny. To realny wybór. Tym bardziej, że istnieje też oczywista konieczność zadbania o gospodarkę, także dlatego, że upadek gospodarki oznacza zapaść służby zdrowia i wzrost zgonów z tej przyczyny.

I dalej kontynuuje: - Polska, póki co uniknęła najgorszego. U nas na 100 tysięcy mieszkańców przypadają dwa zgony z powodu koronawirusa. W Belgii jest to 75 zgonów (!), w Hiszpanii – 57, we Włoszech – 50, w Wielkiej Brytanii - 47, we Francji – 40, w Holandii i Szwecji – 32, nawet w Niemczach jest to – proporcjonalnie – 4,5 razy więcej niż w Polsce.

Wicepremier Gliński stwierdza, że mimo znacznie słabszej służby zdrowia, rząd przeprowadza Polskę przez epidemię z wielokrotnie mniejszymi stratami niż w wielu bardziej rozwiniętych państwach. - Przygotowaliśmy też tarczę antykryzysową dla gospodarki - wg oceny banku ING, najsilniejszą w regionie - dodaje.

Na koniec prof. Gliński podkreśla, że „pozostaliśmy w tym wszystkim wierni naszym wartościom – od Conrada, Herberta po Jana Pawła II – nie pozostawiliśmy bez pomocy najsłabszych. I nie pozostawimy. Dla nas to kwestia wiary w te najważniejsze i najprostsze zarazem wartości – w solidarność, wolność, wierność i ciężką pracę dla dobra publicznego.”

Źródło: Facebook

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama