Wakacje w Fabryce? Czemu nie…
W te wakacje CK Fabryka zaprasza szczególnie dzieci i młodzież. „Kreatywne wakacje w Fabryce” to możliwość skorzystania ze specjalnej strefy gamingowej, zanurzenia się w wirtualnej rzeczywistości oraz nauczenia się jak zostać YouTuberem. A to tylko część atrakcji…
Wakacje w CK Fabryka to inicjatywa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Związku Cyfrowa Polska, który reprezentuje polską branżę cyfrową i nowoczesnych technologii.
– Chcemy zachęcić dzieci i młodzież do kreatywnego spędzania czasu podczas wakacji. To dobry czas, by w tym czasie rozwijać swoje pasje i talenty, a także nauczyć się czegoś nowego. Dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalne atrakcje w naszym Centrum Kreatywności – mówi prezes Cyfrowej Polski Michał Kanownik.
– W naszej „Fabryce” zawsze dzieje się coś innowacyjnego. Ostatnio gościliśmy startupy, które podczas wizyty premiera wystawiały prototypy urządzeń nad którymi pracują, m. in. roboty opiekujące się chorymi na COVID-19, autonomiczne wózki widłowe, czy systemy dla przemysłu oparte na rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Dziś zamieniliśmy Centrum Kreatywności Fabryka w nowoczesną przestrzeń gamingową, a właściwie zaplecze do tworzenia profesjonalnych treści właśnie z gamingiem związanych. Chcemy aktywizować różne grupy społeczne i zawodowe bo CK Fabryka to miejsce spotkania człowieka z technologią. Staramy się dbać, aby było to spotkanie udane – tłumaczy Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.
Gra komputerowa lekturą szkolną i konsultacje dla twórców
„Kreatywne wakacje w Fabryce” to lato pełne atrakcji. Młodzi adepci technik cyfrowych będą mogli korzystać z komputerowych gier edukacyjnych na komputerach gamingowych ACTINA oraz PlayStation. Starsza młodzież spróbuje swoich sił w grze „This War of Mine”, która została ostatnio wpisana do kanonu lektur uzupełniających w szkołach średnich. Gra jest inspirowana oblężeniem Sarajewa i opowiada o losach cywilów podczas wojny.
– Bardzo się cieszę, że ta inicjatywa startuje, bowiem jako zespół producentów również staramy się wspierać wszelkie akcje zachęcające młodzież do poznania świata gier, czy szerzej mówiąc – kreatywności, która jest zaczynem do tworzenia gier – mówi Paweł Miechowski z firmy 11bit studios, twórców gry „This War of Mine”.
Gra polskiego studia zbiera znakomite recenzje na całym świecie. Premier Mateusz Morawiecki tak skomentował decyzję o dopisaniu jej do kanonu lektur: „Poprzez włączanie gier do systemu edukacji będziemy poszerzać naszą wyobraźnię i wnosić coś nowego do kultury - nie tylko polskiej, ale i całego świata”.
Zobacz jak to jest być Youtuberem
Fabryka zaprasza w okresie wakacji twórców, a także wszystkie zainteresowane osoby, które chcą rozwijać swoje pasje w świecie cyfrowym. W letniej strefie Centrum Kreatywności Fabryka będą mogli oni tworzyć własne produkcje wideo, audio oraz prowadzić streamingi. Każdy będzie mógł skorzystać ze sprzętu nagrywającego wideo i obraz, ale też na miejscu przy wykorzystaniu nowoczesnych komputerów, oprogramowania – obrabiać i przygotowywać materiały oraz zamieszczać je w sieci. W Fabryce przez całe wakacje będzie również funkcjonowało stanowisko z wirtualną rzeczywistością, a także przestrzeń do nagrywania podcastów.
- Będziemy również prowadzili warsztaty i konsultacje dla młodych twórców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę w sieci i którzy marzą o tym, aby zostać np. YouTuberami. Nasz ekspert pomoże w planowaniu kanału na YouTube, jego założenie, realizacji pierwszych materiałów oraz budowaniu społeczności w social mediach – dodaje Michał Kanownik.
Dla najmłodszych (dzieci w wieku 7-10 lat) Fabryka zorganizuje zajęcia z programowania i budowania z klocków Lego, a także przeprowadzi warsztaty z obróbki i tworzenia grafik.
Branża cyfrowa wspiera łódzką kreatywność
W „Kreatywne wakacje w Fabryce” zaangażował się polski dystrybutor Action S.A., który dostarczył do Centrum Kreatywności komputery gamingowe ACTINA oraz firma Sony Interactive Entertainment Polska, która na czas akcji wyposażyła Fabrykę w konsole PS4.
Centrum Kreatywności Fabryka funkcjonuje od początku 2019 r. na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Miejsce jest dedykowane artystom i przemysłom kreatywnym, którzy w swojej działalności wykorzystują nowe technologie. Formuła centrum ma służyć nawiązywaniu kontaktów pomiędzy twórcami a przedsiębiorcami. To wspólne dzieło Związku Cyfrowa Polska, który zrzesza firmy branży cyfrowej oraz władz ŁSSE S.A. Patronaty honorowe nad Fabryką sprawują Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Cyfryzacji.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.