Głosować będzie można na dwa sposoby, w formie papierowej oraz przez internet. W pierwszym przypadku, głosy będą zbierane od 14 do 29 września, natomiast w formie elektronicznej, o tydzień dłużej.
W tym roku budżet obywatelski jest realizowany na poziomie osiedlowym, nie znajdziemy projektów o charakterze ponadosiedlowym. Lista propozycji poddanych pod ocenę łodzian oraz lokalizacja punktów, w których można głosować jest dostępna na stronie www.lodz.pl/bo.
Warto zapoznać się już teraz z tegorocznymi propozycjami działań, weryfikować, by wybrać te najlepsze z punktu widzenia mieszkańców. Każdy może wskazać maksymalnie 5 projektów. Tegoroczna edycja ŁBO różni się tym, że można głosować na pięciu różnych osiedlach, a nie jak dotychczas, na jednym.
Aby oddać głos w ramach budżetu obywatelskiego trzeba być przygotowanym na podanie swojego numeru PESEL. W głosowaniu nie ma ograniczeń wiekowych. Gdy zdecydujemy się zagłosować elektronicznie, wówczas pod nasz numer telefonu zostanie wysłany specjalny kod, który pozwala dokończyć proces głosowania. Na jeden numer system wyśle maksymalnie 5 kodów, z których może skorzystać do 5 osób.
Źródło: Mat. prasowy UMŁ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.