Reklama

Wyniki matur 2022. Jak poszło maturzystom z Łodzi i regionu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Szynk

Wyniki matur 2022. Jak poszło maturzystom z Łodzi i regionu?   - Zdjęcie główne

Poznaliśmy wyniki matur dla województwa łódzkiego | foto Agnieszka Szynk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trzymaliśmy za nich kciuki w maju. W końcu nadszedł czas by dowiedzieć się, jak poszło tegorocznym maturzystom. We wtorek 5 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu dojrzałości. Sprawdziliśmy, jak rezultaty uzyskane przez maturzystów w Łódzkiem wypadły na tle kraju.

Wyniki matur 2022. Jak poszło tegorocznym zdającym?  

Tegoroczni zdający nieśli na plecach cięższy bagaż doświadczeń niż ich poprzednicy z lat ubiegłych. Ich egzamin ósmoklasisty przypadł na okres strajków nauczycieli, w szkole średniej dwa lata spędzili na nauczaniu zdalnym a tuż przed ich maturą w Ukrainie wybuchła wojna. 

We wtorek 5 lipca w trakcie konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pogratulował nauczycielom i maturzystom. Egzamin dojrzałości w tym roku zdało o około 10 tys. uczniów więcej niż rok temu. Ogólnie do matury przystąpiło 268 257 osób, w tym 34 uczniów z Ukrainy. 

Opublikowano wyniki matury 2022. Są dane dla województwa łódzkiego

Wg danych dla województwa łódzkiego, do matury w maju przystąpiło 16 934 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących, techników oraz branżowych szkół II stopnia). Wśród zdających znalazła się jedna obywatelka Ukrainy, która przyjechała do Polski po wybuchu wojny. 

Łódzkie wypadło niewiele słabiej (77 procent)  niż średnia zdawalność dla Polski (78,3 procent). Parametr ten poprawił się względem ubiegłego roku – wtedy wyniósł 72,8 procent. 

W przypadku języka polskiego zdawalność w regionie łódzkim ustaliła się na poziomie 93 procent, na tle 95 procent dla średniej krajowej. Bardzo dobrze wypadł języka angielski, którego zdawalność wyniosła 94 procent, czyli tyle samo ile dla całej Polski. W przypadku matematyki zdawalność ustaliła się na poziomie 84 procent, czyli o dwa punkty procentowe lepiej niż ogólny wynik w kraju. 

Początek lipca to wakacje dla uczniów, ale gorący czas w szkołach ponadpodstawowych. 

- Bardzo dużo się dzieje. Jednocześnie trwa rekrutacja do pierwszych klas, przyszły wyniki matur i rozdajemy świadectwa egzaminów dojrzałości. W kwestii wyników maturalnych to pierwsze sygnały wskazują, że poszło lepiej niż w zeszłym roku – nie zdała tylko jedna osoba przy dwóch w zeszłym roku – na gorąco relacjonuje wicedyrektorka III Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi Agata Bartoszewska. 

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w czerwcu) oraz w terminie poprawkowym (w sierpniu), będą udostępnione 9 września 2022 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy