Reklama

Reklama

Z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem wybierz się do Taize [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem wybierz się do Taize [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W najbliższe wakacje z archidiecezji łódzkiej organizowane są dwie pielgrzymki do francuskiej wspólnoty ekumenicznej w Taize. Jedną organizuje Wydział Duszpasterstwa Młodzieży, drugą Wyższe Seminarium Duchowne.

Reklama

Wspólnota z Taizé znana jest z pełnego nadziei zaufania, którym darzy ludzi młodych. (…) do Taizé przybywa się jak do źródła. Wędrowiec zatrzymuje się, zaspakaja pragnienie i rusza w dalszą drogę - tak o wspólnocie ekumenicznej w Taize mówił św. Jan Paweł II. 

W pierwszej pielgrzymce, przeznaczonej dla młodzieży, swój udział zapowiedział abp Grzegorz Ryś. Wyjazd odbędzie się w dniach 3-12 sierpnia, a zapisy i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej. 

Drugi wyjazd organizowany jest dla seminarzystów łódzkiego WSD. Ma to być podróż autostopem, zawiera więc w sobie sporo elementu nieprzewidywalności. Dla chętnych do skorzystania z tej formy skupienia i duchowej refleksji informacje szczegółowe także na stronie archidiecezji łódzkiej. 

Jak co roku, wspólnota z Taize na przełomie roku organizuje w którymś z miast naszego kontynentu Europejskie Spotkania Młodych. Tym razem spotkanie odbędzie się we Wrocławiu. Oba wyjazdy więc mają być formą przygotowania do tego spotkania.

Do wszystkich wybierających się na wakacje abp Grzegorz Ryś skierował kilka ciepłych słów:

źródło: archidiecezja łódzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy