Reklama

Reklama

Zalegające odpady budowlane na Śmigłego-Rydza? „Ten gruz podrzuciły krasnoludki”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W odpowiedzi na artykuł pod tytułem „Przestawiony kosz i załatana jezdnia. Zgłoś nam temat, spróbujemy pomóc” zwrócił się do nas nasz Czytelnik. Pan Kamil poinformował, że na Śmigłego-Rydza znajdują się śmieci, które najprawdopodobniej zostały pozostawione po remoncie tej alei. Postanowiłem przyjrzeć się sprawie bliżej.

Reklama

Śmieci na Śmigłego-Rydza w Łodzi

Nasz Czytelnik kontaktował się w tej sprawie z Urzędem Miasta Łodzi. 

- Szanowni Państwo, chciałbym zgłosić zalegające śmieci na wschodniej stronie Alei Śmigłego-Rydza na odcinku pomiędzy ulicami Częstochowską a Skierniewicką. (...) Duża część z zalegających odpadów są to pozostałości po remoncie alei Śmigłego-Rydza - pozostawione odpady budowlane, gruz, krawężniki czy pozostałości pni i konarów po wycince drzew. Niestety do tego dołożyli się mieszkańcy co widać na zdjęciach, które załączam. Bardzo proszę o interwencję w tej sprawie - czytamy w mejlu Czytelnika, który został wysłany na adres czystosc@uml.pl 22 marca.

Tydzień po tym mejlu wybrałem się na Śmigłego-Rydza, aby dokładnie zobaczyć, jak wygląda ta sytuacja. Rzeczywiście na wskazanym przez pana Kamila obszarze znajdowały się odpady budowlane oraz pnie po wycince drzew. Widać było również porozrzucane butelki, folie, a także inne niespodzianki. Problem ze śmieciami występował także m.in. na ulicy Milionowej i na alei Śmigłego-Rydza za Milionową. Warto wspomnieć o tym, że przy działkach (ROD "Księży Młyn") znajdowały się między innymi kupki gruzu ułożone w oddalonych od siebie pewnych odległościach oraz kolejne niespodzianki. Niewykluczone, że śmieci znajdują się również w innych miejscach w pobliżu.

Zatrzymałem przechadzającą się w pobliżu łodziankę i zapytałem ją, co sądzi o znajdującym się na Śmigłego-Rydza gruzie. 

- No tak, widać, że tutaj prace trwały i trwały. A oto owoce tego remontu. Ciekawe, kto jest za to odpowiedzialny? Myślę, że ten gruz podrzuciły krasnoludki. Widział pan może w pobliżu krasnoludki? Bo ja nie, ale może gdzieś się ukryły? - zapytała mnie 29 marca mieszkanka Łodzi.

Odpady ze Śmigłego-Rydza zaczęły znikać

Zacząłem się uważnie rozglądać, ale niestety krasnoludków nie znalazłem. Stwierdziłem, że dobrym pomysłem będzie skontaktowanie się m.in. z Zarządem Inwestycji Miejskich, Wydziałem Gospodarki Komunalnej oraz biurem prasowym prezydent miasta Łodzi. Chciałem dowiedzieć się, kiedy ostatnio na tym terenie znajdowali się robotnicy i kto jest odpowiedzialny za te odpady. Zapytałem się również, czy będzie możliwość posprzątania całego terenu obejmującego inwestycję związaną z remontem Śmigłego-Rydza, a także ulic w pobliżu. Regularnie również tam jeździłem i sprawdzałem, czy są jakieś zmiany. 

- Wykonawca przebudowy alei Śmigłego-Rydza zakończył wszystkie prace w styczniu. Podczas przeglądu budowy stwierdzono wady konieczne do usunięcia, których realizacja była możliwa dopiero po zmianie warunków atmosferycznych. Obecnie trwa porządkowanie terenu. Do końca tygodnia wykonawca przebudowy planuje uprzątnąć cały teren – poinformowała 5 kwietnia Małgorzata Loeffler, rzecznik prasowy ZIM-u. 

Na Śmigłego-Rydza rzeczywiście już jest trochę czyściej. 

- Ku mojemu zaskoczeniu część odpadów budowlanych (krawężniki, siatka zabezpieczająca czy cześć śmieci) zniknęły. Teren został nieco uprzątnięty. Część gruzu czy pnie ściętych drzew pozostały. Chodzi mi o odcinek miedzy Częstochowską a Skierniewicką. Myślę, że porządkowanie terenu teraz to nie przypadek - napisał do mnie 6 kwietnia pan Kamil.

Kupki gruzu znajdujące się za Milionową także zniknęły. Rano, dzień po tym mejlu, wybrałem się na Śmigłego-Rydza ponownie i wykonałem fotografie. Zdjęcia prezentuję w galerii. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy