!reklama!
Hubert Koper, kierownik łódzkiej informacji turystycznej ŁOT mówi: - Z kwietniowych badań przeprowadzonych na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że wirus pokrzyżował plany turystyczne na kwiecień i maj prawie 3/4 Polaków. Jednak wciąż 30 proc. rodaków planuje w najbliższej przyszłości wyjazd turystyczny bądź wypoczynkowy. W zdecydowanej większości będą to wyjazdy krajowe.
Dlatego 5 maja ponownie uruchomiliśmy Łódzką Informację Turystyczną przy ul. Piotrkowskiej 28. Placówka, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, jest dostępna dla gości przez siedem dni w tygodniu (poniedziałek – piątek 9:00 – 17:00, sobota 10:00 – 18:00, niedziela 10:00 – 16:00). Oferuje nie tylko usługi informacyjne w zakresie oferty turystycznej, ale również bogatą ofertę pamiątek i różnorodny zestaw materiałów, w które turyści i mieszkańcy mogą zaopatrzyć się przed wybraniem się na wycieczkę po mieście.
Jak podkreśla Hubert Koper najbezpieczniejszą obecnie formą zwiedzania Łodzi jest korzystanie z atrakcji, które są dostępne pod gołym niebem (np. Ogród Botaniczny, cmentarz żydowski), a ich uzupełnieniem mogą być miejskie szlaki tematyczne. Należy przy tym zaznaczyć, że dostępne obecnie atrakcje pod dachem (np. część muzeów, Palmiarnia) dokładają wszelkich starań do minimalizacji ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem wirusa.
W obecnej sytuacji rodziny z dziećmi z pewnością będą zainteresowanie Szlakiem Łodzi Bajkowej, na który składa się dziesięć rzeźb przedstawiających postacie wykreowane przez łódzkie Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for. Jest to projekt zapoczątkowany w 2009 roku przez Urząd Miasta Łodzi i kontynuowany obecnie przez Łódzką Organizację Turystyczną i Łódzki Oddział PTTK. Spacer Bajkowym Szlakiem może być znakomitą, edukacyjną zabawą dla całej rodziny oraz sentymentalną podróżą w czasy dzieciństwa.
Jak w pełni wykorzystać możliwość wspólnej zabawy?
- Odbierz bezpłatną książeczkę do zbierania pieczątek w Łódzkiej Informacji Turystycznej (ul. Piotrkowska 28) lub w Łódzkim Oddziale PTTK (ul. Wigury 12a) lub pobierz ją z portalu www.lodz.travel To kolejne już wydanie książeczki, tym razem poszerzone o miejsce na pieczątkę z Misiem Colargolem.
- Zbieraj pieczątki przypisane do każdej z rzeźb. Takie pieczątki można otrzymać w instytucjach kultury zlokalizowanych w pobliżu każdego z pomników. Szczegółowe informacje są w książeczce.
- Zdobądź co najmniej dziewięć pieczątek, a następnie odwiedź informację turystyczną lub oddział PTTK. Tam możesz nabyć swoją odznakę Łodzi Bajkowej.
- Nie udało się zdobyć pieczątki? Nic straconego, zrób selfie z rzeźbą bohatera kreskówki i pokaż je w informacji turystycznej. Brakujący stempelek otrzymasz na miejscu.
Piotr Miłek z Łódzkiej Organizacji Turystycznej dodaje: - Dla zainteresowanych łódzkim street artem przygotowaliśmy uaktualnioną mapę prezentującą ponad 170 instalacji, murali i artystycznych podwórek w Łodzi. Uwzględnia ona murale powstałe w 2019 oraz na początku 2020 r. Mapę Łódzkiego Streetartu można bezpłatnie otrzymać w Łódzkiej Informacji Turystycznej oraz pobrać ze strony www.lodz.travel.
Wędrówka szlakiem street artu może być nietypowym sposobem na odkrycie piękna Łodzi. Na szlaku znajdziecie zarówno dzieła odwołujące się do historii i dziedzictwa kulturowego Łodzi, jak i do sztuki współczesnej. Łódzka „galeria w przestrzeni ulicy” jest jednym z największych zbiorów dzieł sztuki street art w Polsce, o ile nie największym. Na www.lodz.travel/murale/ znajdziecie również bazę łódzkich murali wraz z fotografiami i opisami, którą można wykorzystać jako przewodnik po łódzkim street arcie. Nie trzeba pobierać żadnej aplikacji, ponieważ strona jest responsywna.
Więcej o łódzkich muralach i instalacjach artystycznych znajdziemy tutaj >>>
- Łódzka Organizacja Turystyczna i Urząd Miasta Łodzi pamiętają również o mieszkańcach Łodzi posługujących się językami ukraińskim i rosyjskim. Z myślą o nich powstał folder „Łódź na weekend” w tych właśnie wersjach językowych. Wcześniej folder został przygotowany również w językach: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim. Wydawnictwo przybliża ofertę turystyczną Łodzi licznej społeczności ukraińskiej mieszkającej w Łodzi oraz turystom zza naszej wschodniej granicy. Materiał można otrzymać w informacji turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 28 lub pobrać ze strony internetowej - podkreśla Piotr Miłek.
Hubert Koper dodaje: - Osoby zainteresowane zwiedzaniem Łodzi niezmiennie mogą zajrzeć do Łódzkiej Informacji Turystycznej. Oprócz wspomnianych materiałów, odwiedzający uzyska tam również aktualną informację dotyczącą atrakcji turystycznych Łodzi. Każdy kolejny dzień przynosi zmiany w funkcjonowaniu muzeów, które kolejno decydują się na otwarcie swoich progów dla gości. Aktualne informacje o dostępnej ofercie turystycznej Łodzi można uzyskać również pod numerami infolinii Łódzkiej Informacji Turystycznej (+48 42 208 81 81 oraz +48 722 005 314) w godzinach pracy placówki, pod adresem email it@lodz.travel oraz na Portalu Turystycznym Łodzi www.lodz.travel.
Źródło: ŁOT
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.