Reklama

Reklama

Zgierzanie skarżą się na nieznośny zapach utrzymujący się w mieście od kilku tygodni – kto jest temu winien?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zgierzanie skarżą się na nieznośny zapach utrzymujący się w mieście od kilku tygodni – kto jest temu winien?  - Zdjęcie główne

Zgierzanie skarżą się na nieznośny zapach utrzymujący się w mieście od kilku tygodni – kto jest temu winien? (fot. UMŁ)|Wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mieszkańcy od tygodni uskarżają się na utrzymujący się w mieście odór. Przez długi czas nie udawało się zlokalizować jego źródła. Jest wyczuwalny we wszystkich ulicach, intensyfikuje się nocą. Według wstępnych informacji winna jest miejska spółka Wodociągi i Kanalizacja.

Reklama

Zgierzanie nie mogli otwierać okien, narzekali na dziwny posmak na języku, wielu zauważało nasilenie się bólów głowy, nudności i ogólne złe samopoczucie. Ze względu na spływające skargi mieszkańców oraz na wniosek prezydenta miasta, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska postanowił znaleźć winnego.

!reklama!

Kontrola WIOŚ wykazała, że za nieprzyjemny zapach odpowiedzialna jest miejska spółka Wod-Kan Wodociągi i Kanalizacja. Według informacji WIOŚ na całą sytuacje złożyło się wiele czynników – zapachy związane są z produkcją polepszacza glebowego oraz zrzut odpadów ciekłych w punkcie zlewnym oczyszczalni.

Spółka Wod-Kan nie zgadza się jednak z wynikami ekspertyzy. Dyrektor do spraw technicznych firmy wątpi w rzetelność przeprowadzonej kontroli: - Jesteśmy zaskoczeni takim stwierdzeniem. Nie ma żadnych, powtarzam, żadnych badań, które dokumentowałyby takie rzekome fakty. Odnośnie samego protokołu już zasygnalizowaliśmy, że zgłosimy zastrzeżenia, uwagi, gdyż mamy ich dosyć sporo. Co do kwestii wypowiedzi, bardzo poważnie rozważamy kroki prawne w celu ochrony dóbr osobistych i dobrego imienia naszego przedsiębiorstwa.

Prezydent Zgierza ma zapoznać się z wynikami kontroli przeprowadzonej przez WIOŚ i podjąć dalsze decyzje w sprawie.

Źródło: Radio Łódź, Expressilustrowany.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy