Reklama

Reklama

Zwolnij! Jak kocha, to poczeka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zwolnij! Jak kocha, to poczeka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 14 lutego, czyli „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami, to czas, który zwykle chcemy spędzić z bliskimi nam osobami.

Reklama

Zwolnij! Jak kocha, to poczeka

Policjanci z garnizonu łódzkiego już od kilku lat, właśnie w tym wyjątkowym dniu, prowadzą działania mające na celu zwrócenie uwagi na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem adresatem akcji są nie tylko kierujący ale także piesi, którzy bardzo często przechodząc w miejscach niedozwolonych tłumaczą się pośpiechem. Policjanci wręczając zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka” wyczulają użytkowników dróg na to, że znacznie lepiej się spóźnić niż nie dotrzeć do celu wcale.

Walentynki to również idealny dzień, by uświadamiać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, którzy jednocześnie mogą być często mężami, żonami, narzeczonymi czy też rodzicami, że uczucie to nie tylko stan ducha ale również, a nawet przede wszystkim, odpowiedzialność.

Analiza zdarzeń drogowych z winy kierujących, kóre zaistniały na terenie województwa łódzkiego w 2020 roku wskazuje, że przyczyną niemal 27% wypadków drogowych była nadmierna prędkość. W dalszym ciągu bardzoz niepokojąca jest też liczba ofiar, które ucierpiały w wypadkach z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. W 2020 roku w wypadkach z winy kierujących właśnie z tej przyczyny śmierć poniosło 6 osób, a rannych zostało 90.

Już 14 pieszych zginęło w 2020 roku na drogach województwa łódzkiego

Pamiętajmy, że to również my kreujemy rzeczywistość i mamy realny wpływ na bezpieczeństwo. Dbajmy tak o siebie jak i o innych użytkowników dróg. Przypominajmy o tym innym i sami używajmy elementów poprawiających naszą widoczność na drodze. Warunki atmosferyczne bardzo często mają wpływ na wiele zdarzeń drogowych z udziałem osób niechronionych. Nawet kierowcy są przecież, w pewnych sytuacjach takim uczestnikiem ruchu drogowego, bo muszą często przebyć pieszo drogę z lub do pojazdu, niejednokrotnie przejść na drugą stronę jezdni, aby np. dojść do parkingu. Nasze odpowiedzialne zachowanie i prawidłowe decyzje mają na prawdę niebagatelny wpływ na to czy bezpiecznie dotrzemy do zamierzonego celu. Każdy dobrze wie, że jest nie tylko rozsądne, ale także, że to obowiązek by nosić w sposób widoczny elementy odblaskowe po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. W trosce o bezpieczeństwo apelujemy, aby ten prawidłowy nawyk, który nas ratuje, został rozszerzony i wcielony w życie także na te drogi, którymi się poruszamy na co dzień. Pamiętajmy o tym, że każdy założony element odblaskowy może uratować życie nam i inym uczestnikom ruchu drogowego.


Źródło: KMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy