reklama
reklama

EC1 Łódź. Co warto zobaczyć? Otwarcie Ulicy Żywiołów! [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

EC1 Łódź. Co warto zobaczyć? Otwarcie Ulicy Żywiołów! [zdjęcia]  - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinachEC1 Miasto Kultury to kompleks budynków dawnej łódzkiej elektrowni, położony w Nowym Centrum Łodzi, w sąsiedztwie dworca Łódź Fabryczna. Ogromna zrewitalizowana przestrzeń oferuje rozmaite typy rozrywek dla zwiedzających w każdym wieku. W sobotę 16 października 2021 roku udostępniona zostanie kolejna wielka atrakcja EC1, czyli Ulica Żywiołów, która z pewnością zainteresuje najmłodszych gości.
reklama

Co trzeba zobaczyć odwiedzając EC1? Ulicę Żywiołów polecają wszystkie dzieci 

Choć brzmi nieco enigmatycznie, Ulica Żywiołów to aż 1,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni zaprojektowanej z myślą o zabawie w ruchu. Takie przystosowanie przestrzeni ma zapewnić pozytywny wpływ na rozwój intelektualny, emocjonalny i ruchowy dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

-Najbardziej podoba mi się chomik i pajęczyny. Chomik to takie kółko, na którym trzeba biec i wszystko ze sobą zgrać żeby się nie wywrócić. Pajęczyna to sznurki poprzyczepiane na magnesy z dwóch stron i wtedy mamy minutę na przejście tego tak, żeby żadna linka się nie odczepiła – opowiada nam kilkuletnia Nadia. 

reklama

- Mnie najbardziej podobała się taka kosmiczna przygoda, pajęczyny i wspinaczka. W kosmicznej przygodzie można zbierać punkty i dolecieć do stacji kosmicznej. A wspinając się możemy wejść na następne piętro i przy tej zabawie trzeba trochę pokombinować – dodaje jej koleżanka Martyna. 

Projektanci tej części podkreślają, że powstała ona nie tylko z myślą o dzieciach ale razem z nimi, uwzględniając wiele sugestii najmłodszych odwiedzających. Warto zaznaczyć, że kolejne atrakcje były na bieżąco testowane przez dzieci i ich opiekunów. 

Ekspozycja i atrakcje na Ulicy zostały uporządkowane zgodnie z tematyką tytułowych żywiołów, czyli Ognia, Wody, Powietrza, Ziemi i Życia. Kolejne jej etapy składają się na spójną opowieść, której przewodnią myślą jest nauka w ruchu. Intuicyjne, łatwe i naturalne przyswajanie wiedzy. Wielkie otwarcie w sobotę 16 października. 

reklama

Centrum Nauki i Techniki EC1. Interaktywna nauka dla każdego

Od wielkiego otwarcia w 2018 roku Centrum Nauki i Techniki cieszy się niesłabnącą popularnością. Ta część mieści się w historycznych przestrzeniach Maszynowni, Pompowni, Kotłowni, Rozdzielni, Chłodni i Zmiękczalni dawnej łódzkich elektrowni. 

Kultową już pozycją w programie zwiedzania Centrum Nauki i Techniki jest wystawa „Przetwarzanie energii”. O jej wyjątkowości świadczy wykorzystaniem historycznych urządzeń, współczesnych symulatorów, gier komputerowych i wielu innych elementów, które przybliżają zwiedzającym historię tego fascynującego obiektu, który niegdyś zasilał miasto w energię. 

reklama

Inny obowiązkowym puntem zwiedzania Centrum Nauki i Techniki EC1 jest wystawa „Rozwój wiedzy i cywilizacji”. Opowieść o prawach natury, najważniejszych wynalazkach i odkryciach naukowców dokonanych na przestrzeni dziejów – to właśnie dzięki nim jesteśmy elementami tak rozwiniętego świata. 

Udając się na wystawę „Mikroświat-Makroświat” odkryjemy tajemnice wszechświata w skali mikro i makro, które na co dzień umykają każdemu z nas. Obserwacji poddamy zarówno skrzydło motyla, jak i fragmenty odległych części Kosmosu.

reklama

Planetarium EC1. Podróż przez konstelacje dla dzieci i dorosłych

Chcecie utrwalić lub przypomnieć sobie wiadomości zdobyte na lekcjach geografii? Wybieracie się w podróż do krajów południowej półkuli? W Planetarium EC1 koniecznie zobaczcie pokaz „Gwiazdozbiory południowego nieba”, dzięki którem zyskacie wiedzę na temat konstelacji, które w Polsce nie są widoczne.  

Eksploracja kosmosu to niestety nie tylko wiedza potrzebna do oswojenia tej fascynującej przestrzeni wokół naszej planety. Podbijając Kosmos przez ponad 60 lat na orbitach okołoziemskich zostawiliśmy w wiele śmieci. Jak odbywa się ich zbieranie i neutralizacja? Wszystkiego dowiecie się z filmu pt. „Kosmiczne śmieci”.

Wiele filmów skierowanych jest również do najmłodszych widzów. W ofercie łódzkiego Planetarium znalazły się pokazy dla dzieci, wśród nich „Kosmos dla najmłodszych”, ‘Legendy nocnego nieba: Perseusz i Andromeda”czy „Polaris”.

Podczas wycieczki po łódzkim EC1 z pewnością natraficie na ogromną srebrzystą kulę. To w niej zlokalizowane jest Kino Sferyczne, w którym odbywa się część pokazów związanych z wystawą „Mikroświat-Makroświat”. Dzięki projekcjom w kinie 3D zwiedzający Centrum Nauki i Techniki EC1 zyskują kolejny oryginalny sposób na poszerzenie swojej wiedzy o otaczającym świecie. W Kinie Sferycznym dzieci mogą obejrzeć  pokaz „Molekularium”, przygotowany specjalnie z myślą o nich.  

Godziny otwarcia EC1  

Centrum Nauki i Techniki EC1 jest dostępne dla zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach 10:00-18:00, a w sobotę i niedzielę w godzinach 11:00-19:00. Planetarium EC1 otwarte jest od wtorku do piątku w godzinach od 12:00 do 18:30 (wcześniej wyłącznie rezerwacje grupowe), a w soboty i niedziele od 10:30 do 18:30. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama