Reklama

Reklama

Łódzka strefa dofinansowuje firmy MŚP. Ruszyła runda wsparcia dla regionu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łódzka strefa dofinansowuje firmy MŚP. Ruszyła runda wsparcia dla regionu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

ŁSSE Program bonowy Łódzkiej Strefy o nazwie „Strefa Rozwoyou 2”, w którym dofinansowane są szkolenia, warsztaty, studia podyplomowe – w skrócie usługi rozwojowe dla pracowników firm MŚP wyjechał w województwo łódzkie. Pierwsi będą mogli składać wnioski przedsiębiorcy z Łodzi, w kolejnych dniach firmy z pozostałych powiatów woj. łódzkiego. Nabór w specjalnej rundzie zakończy się 25 lutego. 

Na czym polega projekt? 

Mikro, małe i średnie firmy mogą składać poprzez stronę https://strefarozwoju.lodz.pl/ wnioski o dofinansowanie szkoleń, studiów podyplomowych, warsztatów, kursów pozwalających zdobyć nowe umiejętności i certyfikaty.

Łódzka strefa dofinansowuje szkolenie kwotą maksymalną 9 240 zł na jednego pracownika, przy wkładzie własnym firmy na poziomie 20 proc. Jest realizowany przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. 

Co oznacza dzisiejsza inauguracja specjalnej rundy projektu o nazwie „Regio Strefa”? 

Przed pandemią eksperci projektu Strefa Rozwoyou 2 wyjeżdżali w teren specjalnym kamperem. Zatrzymywali się w każdym powiecie i tam spotykali się z przedsiębiorcami, zachęcali do składania wniosków, opowiadali o programie. Taki przejazd kampera był też zaplanowany w tym roku, ale plany pokrzyżowała pandemia.

Dlatego przejazd kampera po woj. łódzkim odbędzie się w tym roku wirtualnie. W każdym dniu eksperci ŁSSE będą dostępni online, telefonicznie, na czacie dla firm z innego powiatu. 

Terminyharmonogramu przejazdu online kampera strefy, który dostępny jest na stronie https://strefarozwoju.lodz.pl/.

Specjalna runda naboru w projekcie z przejazdem kampera po województwie, tym razem online nazywa się „Regio Strefa”. 

– Nie chcieliśmy rezygnować z naszej flagowej akcji jaką jest „Regio Strefa”. Przedsiębiorcy przyzwyczaili się, że przynajmniej raz w roku doradcy mobilni są w miejscach prowadzenia ich działalności. Zespół Strefy RozwoYou 2 przeniósł spotkania do świata wirtualnego, by zapewnić im dostęp do wsparcia także w pandemii   mówi Prezes ŁSSE Marek Michalik. 

– Program ten stwarza ogromne możliwości. Bywają i takie sytuacje, że firma MŚP przychodzi do nas skorzystać z pomocy w projekcie Strefa Rozwoyou, a potem decyduje się zainwestować także w strefie i zostaje naszym inwestorem – dodaje Marek Michalik. 

  Strefa Rozwoyou jest elementem kompleksowej oferty Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także ważną częścią naszego ekosystemu. Dzięki niej dajemy przedsiębiorcom możliwość kształcenia kadr, rozwoju i inwestowania w kapitał ludzki, czyli jedną z najważniejszych przewag konkurencyjnych obecnie – mówi Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE

Z jakich usług rozwojowych najczęściej korzystają firmy MŚP? 

Pracownicy z firm MŚP bardzo chętnie korzystają z dofinansowania do kursów językowych, studiów podyplomowych, w tym MBA, uprawnienia do kierowania pojazdami (głównie kategoria C), kursy kosmetyczne, kursy dla fizjoterapeutów, szkolenia z obsługi maszyn wykorzystywanych w przemyśle. 

Z jakich usług szkoleniowych mogą skorzystać firmy? 

Z ponad 30 000 usług rozwojowych jakie są dostępne w Bazie Usług Rozwojowych https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ 

Eksperci Strefy RozwoYou 2 czekają na chętnych do udziału w projekcie i pomogą również w wypełnieniu Formularza Zgłoszeniowego. 

Numery telefonów do doradców: 885 801 403, 885801410, 885801412, 885801414

Strefa Rozwoyou w liczbach: 

Strefa Rozwoyou – pierwsza edycja projektu. 
Trwała od czerwca 2017 r. – do czerwca 2019 r.
Z usług skorzystało ponad 6 tys. pracowników 
W projekcie wzięło udział ponad tysiąc firm
Kwota wsparcia z funduszy UE wyniosła 24 miliony zł 

Strefa Rozwoyou 2 – druga edycja projektu
Wystartowała w lipcu 2019 r. i potrwa do czerwca 2022 r.
Na ten moment z drugiej edycji projektu skorzystało: 2 tysiące firm.
Udało się przeszkolić ponad 8 tysięcy pracowników. 
Częścią tej edycji jest specjalna runda naboru o nazwie Regio Strefa, która została rozpoczęta 9 lutego 2021r. 
Wartość dofinansowania z funduszy UE całej drugiej edycji to blisko 33 mln zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy