Reklama

Reklama

ŁSSE. Rozpoczęcie roku szkolnego w Technikum Automatyki i Robotyki

Opublikowano: ndz, 5 wrz 2021 11:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

ŁSSE Za nami uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Technikum Automatyki i Robotyki Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W siedzibie ŁSSE uczniów powitali znamienici goście, a wśród nich prezes ŁSSE Marek Michalik oraz wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

ŁSSE. Rozpoczęcie roku szkolnego w TAiR

Podczas rozpoczęcia roku jako pierwszy głos zabrał Tomasz Rzymkowski, który życzył licznie zgromadzonym uczniom powrotu do normalnej, stacjonarnej nauki. Wiceminister edukacji i nauki podkreślił wagę bezpośrednich kontaktów uczniów z rówieśnikami. 

- Życzę przede wszystkim normalności, czyli powrotu do nauki stacjonarnej, do możliwości kontaktów koleżeńskich między sobą oraz do budowania wspólnoty tej szkoły - podkreślił Tomasz Rzymkowski.

Technikum Automatyki i Robotyki już trzeci raz inauguruje rok szkolny. To oznacza, że szkoła niebawem doczeka się pierwszych absolwentów. Na rynku pracy pojawią się więc pierwsi w Polsce technicy automatyki i robotyki, co podkreślił Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kilka słów od siebie dodał również Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor placówki. 

- Dla mnie to rozpoczęcie roku szkolnego to wielki sukces i przyjemność. Pamiętam, jak wymyślaliśmy to technikum, jak kombinowaliśmy co zrobić, by współpracujące firmy były zadowolone, a uczniowie byli w stanie przyjąć wiedzę na poziomie technikum, którego jeszcze nie było - mówił Rzętkiewicz.

I dodał: - Bardzo ważnym słowem jest słowo „odpowiedzialność”. Odpowiedzialność za swoją naukę, swoje zachowanie, za wszystko to, co jest w szkole i poza nią. Czas pandemii nauczył nas tego, że byliśmy odpowiedzialni za osoby starsze, za swoich bliskich. Myślę, że ta odpowiedzialność będzie się przewijać przez nasze i Wasze życie jeszcze bardzo bardzo długo - dodał dyrektor technikum, który wyraził także nadzieję, że przez cały rok szkolny 2021/2022 zajęcia dla uczniów będą odbywały się stacjonarnie.

Uroczystość w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej swoją obecnością uświetnił Karol Kłos, siatkarski mistrz świata z 2014 roku, a obecnie zawodnik PGE Skry Bełchatów, któremu przedstawiciele technikum mieli okazję zadać kilka pytań.

O Technikum Automatyki i Robotyki

W tym roku szkolnym kolejni uczniowie zaufali Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi i związało swoją przyszłość ze szkołą, która gwarantuje wykształcenie w unikalnym zawodzie technika automatyki i robotyki.

Do tej pory  takiej oferty edukacyjnej w Polsce nie było. Zawód ten był osiągalny dopiero na studiach. Utworzenie 3 lata temu szkoły przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i jej inwestorów, firmy: Miele, Delia Cosmetics, Ceramika Tubądzin, otworzyło przed młodymi ludźmi nowe możliwości. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.