Reklama

Reklama

TAIR zaprasza na bezpłatne lekcje matematyki online

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

TAIR zaprasza na bezpłatne lekcje matematyki online - Zdjęcie główne

Bezpłatne lekcje matematyki z Technikum Automatyki i Robotyki Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (fot. mat. partnera)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ŁSSE Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza uczniów ósmych klas szkół podstawowych na bezpłatne lekcje matematyki. Zajęcia będą odbywały się online w soboty aż do 22 maja (z pominięciem 3 maja). Pierwsza lekcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad dwustu uczniów.

Reklama

Matemator w Technikum Automatyki i Robotyki Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator” został uruchomiony przez Technikum Automatyki i Robotyki  by wspomóc uczniów przed egzaminem ósmoklasisty. 

  Projekt Matemator to półtoragodzinne sobotnie powtórki z matematyki. Poruszamy najważniejsze i najczęściej występujące zagadnienia na egzaminach końcowych w szkołach podstawowych. Zahaczamy też o tematy na poziomie szkoły średniej, więc to także dobra powtórka przed nauką na kolejnym poziomie edukacji – mówi Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a także inicjator akcji. 

W pierwszych zajęciach online wzięło udział ponad 200 uczniów z całej Polski. Na tapecie były procenty i wszystko co z nimi związane. Uczniowie przerabiają materiał zgodnie ze schematem przygotowanym przez prowadzącą zajęcia – Dominikę Koźlak, która jest edukatorem w zakresie podstaw programowania, myślenia algorytmami, rozumowania matematycznego.

– Wiemy z doświadczenia jak trudne i podchwytliwe potrafią być egzaminy z matematyki. Jest to przedmiot, któremu trzeba poświęcić wiele czasu i wykonać mnóstwo ćwiczeń, a który otwiera drzwi do wielu szkół średnich, m. in. Technikum Automatyki i Robotyki. Powtórki organizowane przez nas w soboty to przegląd zagadnień do egzaminu podany w sposób przystępny, atrakcyjny i zrozumiały dla uczniów – wyjaśnia Wiesława Zewald, prezes Strefy Edukacji, która zarządza Technikum Automatyki i Robotyki. 

Polecamy: Bezpłatne lekcje matematyki z Technikum Automatyki i Robotyki

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna inwestuje w młodzież

Podczas sobotnich lekcji nie brakuje zadań zamkniętych typowych dla egzaminów, ale także otwartych łamigłówek. Wszystkie zadania prowadząca rozpisuje na wirtualnej tablicy. Uczniowie w czasie zajęć najczęściej dopytują o alternatywne metody rozwiązania zadania albo proszą o rozwiązanie zadania na innych przykładach.  

–  Pierwsza lekcja poświęcona procentom była dla nas zapoznaniem. Zaczęliśmy od zagadnień prostszych i stopniowo zwiększaliśmy poziom trudności zadań. Staram się dobierać zadania tak, by pracować na realnych przykładach. W przypadku procentów jest to szczególnie korzystne, ponieważ stykamy się z nimi na co dzień w różnych sytuacjach w życiu. Na kolejnej lekcji zajmiemy się równaniami. Zaczniemy od zadań o średniej trudności, ale postaram się dostosować poziom do potrzeb i oczekiwań uczniów – tłumaczy Dominika Koźlak, prowadząca zajęcia. 

Matemator, czyli soboty z matematyką, rozpoczął się 10 kwietnia. W cyklu pozostało jeszcze pięć lekcji: 17.04, 24.04, 8.05, 15.05 i 22.05. Każda rozpocznie się o 12 i będzie trwać półtorej godziny. Link do spotkania na Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu: https://fb.me/e/bDr0jZLFy. 

Polecamy: Technikum Automatyki i Robotyki organizuje bezpłatne lekcje matematyki

O Technikum Automatyki i Robotyki Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Technikum Automatyki i Robotyki to innowacyjna placówka, która oferuje kształcenie zawodowe odpowiadające potrzebom biznesu. Jako jedyna szkoła średnia kształci w zawodzie technik automatyki i robotyki. Szkołę prowadzi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz jej inwestorzy: Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics.

Partnerem merytorycznym i naukowym szkoły jest Politechnika Łódzka. Technikum Automatyki i Robotyki prowadzi kształcenie dualne, korzysta z sal i laboratoriów PŁ oraz zapewnia uczniom praktyki i staże w firmach partnerskich. Po ukończeniu szkoły uczniowie uzyskają tytuł technika automatyki i robotyki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy