Reklama

Reklama

Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza na bezpłatne powtórki z matematyki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza na bezpłatne powtórki z matematyki  - Zdjęcie główne

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Bezpłatne powtórki z matematyki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ŁSSE Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia z matematyki. Zajęcia co tydzień gromadzą online blisko 200 uczniów. Kolejne w najbliższą sobotę 15 maja, o 12, a tematem będzie geometria przestrzenna.

Reklama

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Matemator w Technikum Automatyki i Robotyki

Cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator” został uruchomiony przez Technikum Automatyki i Robotyki by wspomóc uczniów przed egzaminem ósmoklasisty. W najbliższą sobotę uczniowie zmierzą się z geometrią przestrzenną.

–  Będzie to przedostatnie spotkanie, na którym powtórzymy sobie materiał przed egzaminem ósmoklasisty i późniejszymi lekcjami matematyki już w szkole średniej. Ankiety po ostatnich zajęciach pokazały, że dużą trudność uczniom sprawiają zagadnienia związane z geometrią przestrzenną. Dlatego zdecydowaliśmy się omówić je na najbliższych zajęciach – mówi Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a także inicjator akcji.

Do tej pory uczestnicy matematycznych powtórek zmierzyli się z procentami, równaniami, potęgami i pierwiastkami, a także obliczali drogę, czas, prędkość z wykorzystaniem wzorów. Nad planem zajęć czuwa prowadząca – Dominika Koźlak, która jest edukatorem w zakresie podstaw programowania, myślenia algorytmami, rozumowania matematycznego.

Polecamy: Milion złotych dla startupów na innowacje od Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
– Na sobotnich zajęciach poświęconych geometrii przestrzennej przypomnimy jakie znamy figury przestrzenne i omówimy czym się charakteryzują. Natomiast w sferze praktycznej będziemy zajmować się obliczeniami związanymi z polami i objętościami graniastosłupów oraz ostrosłupów – mówi prowadząca zajęcia, Dominika Koźlak.

– Wiemy z doświadczenia jak trudne i podchwytliwe potrafią być egzaminy z matematyki. Jest to przedmiot, któremu trzeba poświęcić wiele czasu i wykonać mnóstwo ćwiczeń, a który otwiera drzwi do wielu szkół średnich, m. in. Technikum Automatyki i Robotyki. Powtórki organizowane przez nas w soboty to przegląd zagadnień do egzaminu podany w sposób przystępny, atrakcyjny i zrozumiały dla uczniów – wyjaśnia Wiesława Zewald, prezes Strefy Edukacji, która zarządza Technikum Automatyki i Robotyki.

Matemator, czyli soboty z matematyką, rozpoczęły się 10 kwietnia. W cyklu pozostały jeszcze 2 lekcje: 15.05 i 22.05. Każda rozpocznie się o 12 i będzie trwać półtorej godziny. Link do spotkania w Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu: https://fb.me/e/bDr0jZLFy.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. O Technikum Automatyki i Robotyki

Technikum Automatyki i Robotyki to innowacyjna placówka, która oferuje kształcenie zawodowe odpowiadające potrzebom biznesu. Jako jedyna szkoła średnia kształci w zawodzie technik automatyki i robotyki. Szkołę prowadzi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz jej inwestorzy: Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics. Partnerem merytorycznym i naukowym szkoły jest Politechnika Łódzka. Technikum Automatyki i Robotyki prowadzi kształcenie dualne, korzysta z sal i laboratoriów PŁ oraz zapewnia uczniom praktyki i staże w firmach partnerskich. Po ukończeniu szkoły uczniowie uzyskają tytuł technika automatyki i robotyki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy