Reklama

Reklama

Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza na bezpłatne powtórki z matematyki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza na bezpłatne powtórki z matematyki  - Zdjęcie główne

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna | Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza na bezpłatne powtórki z matematyki (fot. mat. partnera)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ŁSSE Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia z matematyki. Lekcje będą odbywały się online w soboty aż do 22 maja. Trzy pierwsze lekcje zgromadziły przed komputerami blisko 700 uczniów. Kolejna w najbliższą sobotę 8 maja, o 12. 

Reklama

Matemator w Technikum Automatyki i Robotyki Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator” został uruchomiony przez Technikum Automatyki i Robotyki by wspomóc uczniów przed egzaminem ósmoklasisty. W najbliższą sobotę uczniowie zmierzą się z zadaniami opartymi o zagadnienia prędkości, drogi i czasu. 

  Projekt Matemator to półtoragodzinne sobotnie powtórki z matematyki. Poruszamy najważniejsze i najczęściej występujące zagadnienia na egzaminach końcowych w szkołach podstawowych – mówi Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a także inicjator akcji. 

Trzy pierwsze lekcje w wolne od zajęć soboty przyciągnęły blisko 700 uczniów z całej Polski. Na tapecie były procenty, równania, potęgi i pierwiastki. Na czwartych zajęciach pojawią się wzory i zadania w których ich użycie będzie potrzebne. Uczniowie przerabiają materiał zgodnie ze schematem przygotowanym przez prowadzącą zajęcia – Dominikę Koźlak, która jest edukatorem w zakresie podstaw programowania, myślenia algorytmami, rozumowania matematycznego.

– Wiemy z doświadczenia jak trudne i podchwytliwe potrafią być egzaminy z matematyki. Jest to przedmiot, któremu trzeba poświęcić wiele czasu i wykonać mnóstwo ćwiczeń, a który otwiera drzwi do wielu szkół średnich, m. in. Technikum Automatyki i Robotyki. Powtórki organizowane przez nas w soboty to przegląd zagadnień do egzaminu podany w sposób przystępny, atrakcyjny i zrozumiały dla uczniów – wyjaśnia Wiesława Zewald, prezes Strefy Edukacji, która zarządza Technikum Automatyki i Robotyki. 

Matemator, czyli soboty z matematyką, rozpoczęły się 10 kwietnia. W cyklu pozostały jeszcze 3 lekcje: 8.05, 15.05 i 22.05. Każda rozpocznie się o 12 i będzie trwać półtorej godziny. Link do spotkania w Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu: https://fb.me/e/bDr0jZLFy. 

O Technikum Automatyki i Robotyki Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Technikum Automatyki i Robotyki to innowacyjna placówka, która oferuje kształcenie zawodowe odpowiadające potrzebom biznesu. Jako jedyna szkoła średnia kształci w zawodzie technik automatyki i robotyki. Szkołę prowadzi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz jej inwestorzy: Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics.

Partnerem merytorycznym i naukowym szkoły jest Politechnika Łódzka. Technikum Automatyki i Robotyki prowadzi kształcenie dualne, korzysta z sal i laboratoriów PŁ oraz zapewnia uczniom praktyki i staże w firmach partnerskich. Po ukończeniu szkoły uczniowie uzyskają tytuł technika automatyki i robotyki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy