Reklama

Bezpłatne lekcje online z matematyki. Zaprasza Technikum Automatyki i Robotyki

Opublikowano: pt, 11 mar 2022 13:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatne lekcje matematyki. Zajęcia będą odbywały się online w soboty aż do majowego egzaminu ósmoklasisty. Pierwszą lekcję zdominowały procenty. Kolejna już w najbliższą sobotę 12 marca, o 12:30.

Cykl bezpłatnych powtórek online z matematyki pt. „Matemator” został uruchomiony przez Technikum Automatyki i Robotyki by wspomóc uczniów przed egzaminem ósmoklasisty. 

–  Projekt Matemator to półtoragodzinne sobotnie zajęcia z matematyki. Poruszamy najważniejsze i najczęściej występujące zagadnienia na egzaminach końcowych w szkołach podstawowych. Zahaczamy też o tematy na poziomie szkoły średniej, więc to także dobra powtórka przed nauką na kolejnym poziomie edukacji – mówi Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a także inicjator akcji. 

W pierwszych zajęciach online wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z całej Polski. Na tapecie były procenty i wszystko co z nimi związane. Zadania prostsze, polegające np. na obliczeniu o ile procent lub złotych został przeceniony dany towar, ale także trudniejsze, np. obliczanie rat kredytu w różnych wariantach oprocentowania, długości spłaty itd. Uczniowie przerabiają materiał zgodnie ze schematem przygotowanym przez prowadzącą zajęcia – Dominikę Koźlak, która jest edukatorem w zakresie podstaw programowania, myślenia algorytmami, rozumowania matematycznego. Zajęcia to dobry test przed egzaminem z matematyki kończącym szkołę podstawową. Przedmiot ten jest wyjątkowo istotny w kontekście dalszej nauki w szkołach o profilach ścisłych, takich jak Technikum Automatyki i Robotyki.  

– Wiemy z doświadczenia jak trudne i podchwytliwe potrafią być egzaminy z matematyki. Jest to przedmiot, któremu trzeba poświęcić wiele czasu i wykonać mnóstwo ćwiczeń, a który otwiera drzwi do wielu szkół średnich, m. in. Technikum Automatyki i Robotyki. Powtórki organizowane przez nas w soboty to przegląd zagadnień do egzaminu podany w sposób przystępny, atrakcyjny i zrozumiały dla uczniów – wyjaśnia Wiesława Zewald, prezes Strefy Edukacji, spółki która zarządza Technikum Automatyki i Robotyki. 

Podczas sobotnich lekcji nie brakuje zadań zamkniętych typowych dla egzaminów, ale także otwartych łamigłówek. Wszystkie zadania prowadząca rozpisuje na wirtualnej tablicy. Uczniowie w czasie zajęć najczęściej dopytują o alternatywne metody rozwiązania zadania albo proszą o rozwiązanie zadania na innych przykładach.  

–  Pierwsza lekcja poświęcona procentom była dla nas zapoznaniem. Zaczęliśmy od zagadnień prostszych i stopniowo zwiększaliśmy poziom trudności zadań. Staram się dobierać zadania tak, by pracować na realnych przykładach. W przypadku procentów jest to szczególnie korzystne, ponieważ stykamy się z nimi na co dzień w różnych sytuacjach w życiu – tłumaczy Dominika Koźlak, prowadząca zajęcia. 

Matemator, czyli powtórki online z matmy będą odbywały się w każdą sobotę (z wyłączeniem 16 kwietnia) aż do terminu egzaminów kończących szkołę podstawową. Każda lekcja będzie trwać półtorej godziny, link do spotkania na Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu https://fb.me/e/1KieUMU83.

O Technikum Automatyki i Robotyki

Technikum Automatyki i Robotyki to innowacyjna placówka, która oferuje kształcenie zawodowe odpowiadające potrzebom biznesu. Jako jedyna szkoła średnia kształci w zawodzie technik automatyki i robotyki. Szkołę prowadzi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz jej inwestorzy: Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics. Partnerem merytorycznym i naukowym szkoły jest Politechnika Łódzka. Technikum Automatyki i Robotyki prowadzi kształcenie dualne, korzysta z sal i laboratoriów PŁ oraz zapewnia uczniom praktyki i staże w firmach partnerskich. Po ukończeniu szkoły uczniowie uzyskają tytuł technika automatyki i robotyki.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy