Pasażerowie wyliczają najbardziej spóźnione linie MPK Łódź
Podwyżka cen biletów i zmniejszenie liczby kursów w MPK Łódź doprowadziły do mobilizacji pasażerów. Na znak protestu powstała petycja przeciwko podwyżce cen biletów skierowana do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Odpowiedzią na stan łódzkiej komunikacji miejskiej jest również inicjatywa „Podwózka do pracy”, w ramach której kierowcy oferują innym mieszkańcom wolne miejsca w swoich prywatnych samochodach.Niedawno zapytaliśmy naszych Czytelników, które linie MPK Łódź są najmniej punktualne. Pod postem pojawiło się ponad dwieście komentarzy i wiele reakcji.
– Zdecydowanie linia numer 80, najlepsze jest to, że ona rano potrafi w ogóle nie przyjechać, a gdy się dzwoni do dyspozytora ruchu na Nowych Sadach, to mówi, że nie ma kierowców i specjalnie redukują wyjazdy pomimo, że autobus jest w rozkładzie normalne – napisała jedna osoba.
– Zdecydowanie linia 80... Notorycznie się spóźnia – skomentował ktoś inny.
– 96... Przedtem były 3 warianty i to jakoś chodziło ale teraz?...Ta linia to jedyna możliwość dotarcia z Teofilowa do centrum (oprócz tramwajów). Ostatnio był ponad 10 minut spóźniony i jeszcze go na horyzoncie nie było widać – napisał jeden z mieszkańców.
Wiele negatywnych komentarzy dotyczyło funkcjonowania linii 86 i 87.
– 87, spóźnienia to nic, ale to że sobie któryś nie przyjedzie to norma. Podwyżki sobie załatwili, ale pasażerów którzy ich spłacają olewają non stop – napisała pasażerka.
– Tak! Ten autobus magicznie znika z trasy – potwierdziła inna osoba.
– Zawsze, jak mi zależy na dotarciu do celu na czas wychodzę na jeden autobus wcześniej niż wynika z rozkładu jazdy, bo często się zdarza, że jeden wypada z kursu. W dniu 15.07 br. ok.godz.14 autobus linii 86 przeszedł sam siebie. Nie przyjechały 2 kursy pod rząd!!! – napisała mieszkanka.
– 86 bardzo często wypada z rozkładu – potwierdził ktoś inny.
Komentarze dotyczyły również linii tramwajowych. Wszystkie wypowiedzi dostępne są w poniższym poście.
Jak z opóźnieniami walczą MPK Łódź i ZDiT?
To Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi jest odpowiedzialny za układanie rozkładów jazdy MPK Łódź. O system współpracy między ZDiT a kierowcami, którzy są bezpośrednimi wykonawcami przejazdów i monitorują utrudnienia na trasie, zapytaliśmy rzecznika MPK Łódź.
– Jeśli autobus nie jedzie wydzielonym buspasem to bierze udział w normalnym ruchu ulicznym, który jak wiadomo czasami jest trudny do przewidzenia (np. kolizje, wypadki, awarie innych pojazdów). Dlatego na dłuższych trasach, szczególnie w godzinach szczytu, mogą pojawić się pewne opóźnienia spowodowane różnymi sytuacjami na drogach – napisał w odpowiedzi Piotr Wasiak, rzecznik prasowy MPK Łódź. – Wszystkie informacje o ewentualnych opóźnieniach są dostępne dla organizatora transportu zbiorowego (ZDiT), który dostosowuje rozkłady jazdy do możliwości przemieszczania się na danej trasie.
W wypowiedzi rzecznika trudno doszukać się odpowiedzi na nasze pytanie. O współpracę między osobami układającymi rozkłady a wykonawcami połączeń zapytaliśmy również ZDiT. Czekamy na odpowiedź.
Kwestię opóźnień pojazdów MPK Łódź poruszaliśmy niedawno opisując działanie aplikacji Watchline, z której korzysta już kilka tysięcy mieszkańców miasta. Dzięki niej samodzielnie mogą sprawdzić, czy tramwaj lub autobus, na który czekają, wypadł z rozkładu, stoi w korku lub miał awarię.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.