Potknięcie na początek wiosny! Widzew remisuje z Olimpią

Potknięcie na początek wiosny! Widzew remisuje z Olimpią - Zdjęcie główne

SportW 21. kolejce II ligi Widzew Łódź nie zdołał pokonać gości z Elbląga i tylko zremisował na własnym stadionie 2:2, dwukrotnie wypuszczając prowadzenie z rąk.

W pierwszej połowie łodzianie niepodzielnie rządzili na boisku, pozwalając gościom na dosłownie parę akcji, które nie zagroziły w szczególny sposób bramce Pawłowskiego. Widzew dość szybko, bo już w 18. minucie, objął prowadzenie za sprawą Radwańskiego. Niestety kolejne ataki nie były już tak skuteczne, co dawało Olimpii nadzieję na korzystny wynik.

W drugiej części spotkania goście grali już zdecydowanie lepiej, częściej atakowali i nie pozwalali łodzianom dominować. Ich upór został wynagrodzony w 78. minucie, kiedy nieupilnowany Wenger zdobył piękną bramkę uderzeniem zewnętrzną częścią stopy. Podrażniony Widzew odpowiedział już po 4 minutach za sprawą Robaka.

Gdy wydawało się, że łodzianie dowiozą do końca skromne prowadzenie, w 89. minucie Olimpia wyszła z zabójczą kontrą, która po serii fatalnych błędów w łódzkiej obronie zakończyła się bramką dla gości. Mimo doliczenia aż 5 minut przez sędziego, Widzew nie zdołał po raz kolejny wyjść na prowadzenie, a mecz zakończył się remisem.

Widzew Łódź – Olimpia Elbląg 2:2 (1:0)