Raków Częstochowa - ŁKS Łódź/na żywo 07.06.2020

Raków Częstochowa - ŁKS Łódź/na żywo 07.06.2020 - Zdjęcie główne

SportRelacja na żywo ze spotkania Raków Częstochowa - ŁKS Łódź na TuŁódź.pl w 28 kolejce PKO BP Ekstraklasy

Łódzki Klub Sportowy nie urządza raczej 1 punkt zdobyty w meczu z Rakowem Częstochowa, ale podopieczni Wojciecha Stawowego zdobyli pierwsze oczko pod wodzą nowego szkoleniowca. Na pewno dla ŁKS-u po tej porażce sprzed tygodnia, widać promyk nadziei. W meczu z Górnikiem Rycerze Wiosny zagrali bardzo słabe spotkanie. W meczu Rakowem gra wyglądała już o wiele lepiej.

90+4'

Sędzia kończy spotkanie. Żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę, a mecz kończy się podziałem punktów

90+3'

Ostatnie dośrodkowanie w tym meczu zostało jednak wybite przez defensywę ŁKS-u

90+3'

Jeszcze jeden rzut rożny dla Rakowa

90

3 minuty arbiter dorzucił do drugiej części spotkania

90'

Bardzo mocne uderzenie Michała Trąbki, ale Szumski paruje piłkę na rzut rożny!

88'

Bartla zastępuje Patryk Kun w ekipie gospodarzy

88'

Nieudana centra w pole karne i piłka zatrzymuje się już na pierwszym zawodniku

88'

Gra przeniesiona na drugą stronę boiska i tym razem mamy rzut wolny dla ŁKS-u

87'

Stały fragment i oczywiście niepilnowany zawodnik Rakowa oddaje strzał, ale znów niecelny. Po każdym stałym fragmencie gry bardzo niebezpiecznie jest w polu karnym gości

87'

Bardzo niebezpieczna sytuacja dla ŁKS-u. Znów faulowany zawodnik Rakowa z prawej strony pola karnego

84'

Kolejny raz po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, zawodnik Rakowa, do którego jest adresowana piłka zostaje niepilnowany. Dośrodkowanie na szczęście dla łodzian, było niedokładne

83'

Świetna akcja Domingueza, który oddał wydawałoby się idealnie wymierzone uderzenie na bramkę Rakowa. Piłka przeszła jednak minimalnie obok lewego słupka bramkarza gospodarzy

81'

Dobrze akcję rozprowadził Dominguez, ale później przeciągnął dośrodkowanie, przez co podopieczni Wojciecha Stawowego nie oddali nawet strzału na bramkę bezrobotnego w drugiej połowie Szumskiego

80'

Do piłki podszedł Babenko, ale uderzył prosto w mur złożony z zawodników ŁKS-u

79'

Trzecią w tym sezonie żółtą kartkę dostaje Dario Srnić. Bardzo blisko pola karnego piłkę ustawioną mają gospodarze po faulu Srnicia.

78'

Kolejna zmiana. Opuszcza murawę Fran Tudor. Na boisko wchodzi Piotr Malinowski

75'

Łukasza Sekulskiego zastępuje Jakub Wróbel

74'

Dobry rajd Trąbki zatrzymany jednak przez Piątkowskiego. Znów wyprzedzić się dał Łukasz Sekulski, do którego nie dotarło podanie od kolegi

73'

Znów niebezpieczna sytuacja w polu karnym gości po dośrodkowaniu Schwarza z narożnika boiska, ale tym razem Arkadiusz Malarz zażegnał niebezpieczeństwo

73'

Rzut rożny dla Rakowa po próbie dośrodkowania Tudora

70'

Dobrze zachował się Dominguez, który w dogodnej sytuacji został nieprzepisowo zatrzymwany przez Tomáša Petráška. Czech za to zagrania otrzymuje żółty kartonik

69'

Adam Ratajczyk jednak za krótko dośrodkowuje ze stojącej piłki

69'

Przebojowa akcja Macieja Wolskiego zakończona faulem zawodnika Rakowa na prawej stronie boiska i ŁKS otrzymuje rzut wolny w pobliżu szesnastki gospodarzy

68'

W ŁKS-e schodzi Guima, a w jego miejsce melduje się Antonio Dominguez

65'

W ekipie gospodarzy Tijanicia zastępuje Babenko

64'

Petr Schwarz dośrodkowuje z rzutu wolnego, a defensywa ŁKS-u kolejny raz okazuje się zagubiona. Niepilnowany przez nikogo gracz gospodarzy oddaje jednak niecelny strzał

63'

Ostre zagranie Macieja Dąbrowskiego, za które zawodnik ŁKS-u otrzymuje żółty kartonik, który eliminuje go z gry w następnym spotkaniu

62'

W odpowiedzi Raków Częstochowa zaatakował prawą stroną i Tijanić z ostrego kąta oddał strzal na bramkę Arkadiusza Malarza. Tym razem strzał również okazał się niecelny

61'

Do strzału głową doszedł Maciej Dąbrowski, ale uderzenie poszybowało obok słupka bramki strzeżonej przez Szumskiego

60'

Dogodną okazję mieli Rycerze Wiosny, ale znów strzał po rykoszecie ląduje obok bramki. Rzut rożny dla ŁKS-u

60'

Niewiele ciekawych rzeczy działo się w pierwszym kwadransie drugiej połowy na boisku. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska

56'

Bardzo ładną okazję rozegrali łodzianie ale skiksował przy próbie oddanie strzału w polu karnym Rakowa zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego

54'

ŁKS wyprowadził atak w przewadze. Trzech ełkaesiaków na dwóch obrońców Rakowa ale zepsuł wszystko Pirulo, który nie podał piłki do lepiej ustawionych kolegów i wdał się w drybling, po którym stracił piłkę

50'

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego nie wyciągnęli wniosków z 1. połowy. Najbliżej bramki Raków przed przerwą był właśnie po dośrodkowaniach. Tak też zdobył bramkę wyrównującą Jarosław Jach.

49'

Gol dla Rakowa! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę głową dla Rakowa zdobywa Jarosław Jach!

49'

Kolejny faul zawodnika ŁKS-u i ze stałego fragmentu dośrodkowuje Raków

48'

Gra toczy się na razie w środku pola. Sporo niedokładności mamy okazję oglądać w grze obu zespołów

46'

Twarda gra zarówno z jednej jak i drugiej strony i po jednym faulu Rakowa i ŁKS-u na początku drugiej odsłony spotkania

46'

Początek drugiej połowy. Rozpoczyna Raków

Drużyna Wojciecha Stawowego jest do przerwy drużyną lepszą od gospodarzy. Raków duże zagrożenie stwarza po stałych fragmentach gry, ale to ŁKS lepiej operuje piłką na ziemi i ma sporo okazji do wyprowadzania groźnych ataków. Zawodzi jednak precyzja.

45+1'

Koniec pierwszej połowy. Po bardzo dobrym widowisku w pierwszej odsłonie sędzia zaprasza obie ekipy do szatni

45+1'

Gracze Rakowa zdołali oddać jeszcze jeden strzał w końcówcę, który nie stworzył jednak żadnego zagrożenia

45'

Sędzia dolicza 1 minutę

44'

Po burzliwych kilku minutach, sytuacja na boisku się uspokoiła, a grę ponownie prowadzi Łódzki Klub Sportowy

42'

Faul w środku pola i żółtą kartką ukarany został Kamil Piątkowski z Rakowa Częstochowa

41'

Kapitalna interwenja Arkadiusza Malarza, który kolejny raz w odstępie minuty ratuje swój zespół. Drugi strzał oddaje Schwarz i drugą świetną interwencją popisał się bramkarz ŁKS-u

40'

Piłkarze ŁKS-u wrócili z dalekiej podróży i dla odmiany 100% okazję na zdobycie bramki zmarnowali gracze Rakowa.

39'

Następna znakomita okazja dla graczy z Łodzi. Tym razem w dobrej sytuacji znalazł się Guima ale oddał strzał wprost w bramkarza Rakowa.

38'

Kapitalna okazja dla ŁKS-u! Kolejny raz zawodzi jednak Łukasz Sekulski, który nie trafił w piłkę z bardzo bliskiej odległości od bramki gospodarzy

37'

Kolekny raz Pirulo podał pod nogi obrońców Rakowa, ale nie bez winy jest tutaj Sekulski, który nie szuka gry i nie pokazuje się kolegom do gry.

35'

Bardzo dobrą okazję do kontry zmarnował Pirulo, który fatalnym podaniem zaprzepaścił szansę na drugą bramkę

32'

BRAMKA! Gol dla piłkarzy Wojciecha Stawowego! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym, piłkę do bramki Szumskiego skierwoał Carlos Moros Gracia! 1:0 dla ŁKS-u!

32'

Po dużej wymianie podań przed polem karnym Rakowa, na strzał zdecydował się Guima. Piłka jednak po odbiciu od piłkarza Rakowa wyleciała na rzut rożny.

30'

W spotkaniu na razie nie ma bramek, ale gracze obydwu zespołów stwarzają dobre widowisko

28'

Kolejny raz piłkarze Rakowa dochodzą do strzału głową po dośrodkowaniu ze stojącej piłki. Na szczęście dla ŁKS-u wszystkie te strzały były niecelne ale piłkarze Stawowego muszą wyraźnie poprawić krycie przy stałych fragmentach gry.

27'

Bardzo dobrym strzałem sprzed pola karnego popisał się Bartl. Na posterunku jednak melduje się Malarz i wybija futbolówkę na rzut rożny

26'

Dobrą akcją indywidualną popisał się Bartl, który minął dryblingiem trzech zawodników ŁKS-u i rozrzucił akcję na prawą stronę, ale dośrodkowanie gracza Rakowa zostało przecięte przez ełkaesiaków

23'

W niebezpiecznym miejscu faulowany został Klimczak. ŁKS stoi przed szansą na zdobycie bramki ze stałego fragmentu gry w pobliżu pola karnego Rakowa.

22'

Znakomitą okazję zmarnował Łukasz Sekulski. Występujący na prawej obronie Wolski świetnie zgrał piłkę do Sekulskiego, który w sytuacji 100% strzelił jednak obok bramki Szumskiego.

20'

Tym razem w środku pola faulowany Guima.

18'

Kolejna znakomita okazja dla Browna Forbesa, który z bliskiej odległości uderzył głową nad poprzeczką bramki ŁKS-u. Raków stwarza coraz większe zagrożenie po stałych fragmentach gry

17'

Zawodnik Rakowa ze stojącej piłki uderza jednak prosto w mur

16'

Kolejny faul łodzian w niebezpiecznym miejscu. Tuż przed polem karnym Arka Malarza, Michał Trąbka dopuścił się przewinienia na graczu gospodarzy

15'

ŁKS próbował koronkowo rozegrać swoją akcję, ale piłki nie potrafił opanować Łukasz Sekulski

13'

Po okresie dominacji graczy Wojciecha Stawowego, do głosu po stałych fragmentach znowu zaczyna dochodzić ekipa gospodarzy.

12'

Bardzo dobrą okazję zmarnował napastnik Rakowa Częstochowa, po tym jak zaspała cała defensywa ŁKS-u na czele z Arkadiuszem Malarzem, który nie wyszedł do dośrodkowania, które było w jego zasięgu

9'

Raków zaczął mecz bardzo wysokim pressingiem, ale ŁKS nie przestraszył się i zaczął grać więcej piłką po ziemi

8'

Na boisku na razie możemy zobaczyć mnóstwo walki i drobnych przewinień

5'

Pierwszy groźny wypad Rycerzy Wiosny ale niekończony strzałem. Łukasz Sekulski niedokładnym podaniem zaprzepaścił okazję dla łodzian

4'

Tym razem bez zagrożenia po dośrodkowaniu Petra Schwarza

3'

Kolejne ostre zagrania gracza ŁKS-u. Łukasz Sekulski fauluje Igora Sapałe

2'

Groźne uderzenie głową jednego z graczy Rakowa ale piłka przeleciała tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza

1'

Pierwsze ostre starcie już na początku mecz. W środku pola faulowany zawodnik Rakowa.