Reklama

Reklama

Brytyjska odmiana koronawirusa atakuje młodych łodzian. Większość pacjentów w szpitalu tymczasowym to osoby w sile wieku! [wideo]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Szpital tymczasowy w Łodzi działa od minionego poniedziałku 22 marca. Od tego czasu pacjenci chorzy na COVID-19 mogą korzystać z łóżek znajdujących się w hali EXPO. Obecnie w łódzkim szpitalu polowym przebywa niespełna 40 osób. Eksperci nie mają jednak złudzeń - ta liczba będzie rosła.

Reklama

Szpital tymczasowy w Łodzi gotowy na przyjęcie kolejnych pacjentów z COVID-19

Od początku tygodnia do szpitala tymczasowego trafiły 34 osoby. Są to pacjenci, którzy nie przechodzą choroby bardzo ciężko, dzięki czemu mogą zwolnić niezbędne łóżka w szpitalu im. Biegańskiego. Tam liczba chorych na COVID-19 zbliża się do 300.

!reklama!

- Niestety jest to liczba rekordowa. Widząc tę dynamikę, wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend konieczne będzie uruchomienie w szpitalu tymczasowym dodatkowych modułów łóżek - zaznacza dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Wł. Biegańskiego w Łodzi Krzysztof Zarychta.

Obecnie szpital tymczasowy w Łodzi jest gotowy do przyjęcia 112 pacjentów, w tym 20, którzy potrzebować będą dostępu do tlenu. 

- Każdy pacjent w najbliższym czasie znajdzie opiekę czy to w szpitalu tymczasowym, czy w szpitalu im. Biegańskiego - dodaje Zarychta.

Polecamy: Horban w "Rzeczpospolitej": pojutrze możemy zamknąć Polskę

Do szpitala tymczasowego w Łodzi trafiają coraz młodsi ludzie. „Dominują pacjenci w sile wieku”

Zgodnie z informacjami ordynatora szpitala tymczasowego dr Grzegorza Cieśli do piątku 26 marca udało się ze szpitala wypisać sześcioro pacjentów w stanie dobrym. 

Niepokojącą informacją jest natomiast wiek pacjentów, którzy trafiają do szpitala w hali EXPO w Łodzi.

- Niestety dominują pacjenci w sile wieku. Są to osoby młode. Seniorzy stanowią jedynie około 30% wszystkich pacjentów - mówi dr Cieśla. 

I dodaje: - Przebieg choroby jest nieobliczalny, ale widzę, że osoby młode ciężko przechodzą COVID-19. Najmłodsza osoba do rocznik 1983. Mówimy więc o osobach w wieku około 30 lat.

Polecamy: Łódź. Nieobecność w kościele w Wielkanoc nie będzie grzechem. Abp Grzegorz Ryś przedłużył dyspensę

Szczepionki działają? W ostatnich tygodniach osoby zaszczepione nie trafiają do szpitala w Łodzi

Dominacja zachorowań wśród osób stosunkowo młodych oznacza zdaniem ekspertów, że szczepienia spełniają swoją rolę. Mniej zachorowań wsród seniorów i personelu medycznego to fakt, który daje nadzieję, na pokonanie koronawirusa dzięki Narodowemu Programowi Szczepień.

- To kolejny dowód na to, że szczepienia, które były wykonane w poszczególnych grupach, są skuteczne. Od wielu tygodni nie obserwuję żadnych osób, które w wywiadzie podają, że były zaszczepione - podkreśla ordynator szpitala tymczasowego w Łodzi.

Wcześniej dochodziło do takich przypadków, ale głównie wówczas, gdy dana osoba była zaszczepiona tylko pierwszą dawką. 

- Wiadomo, że pierwsza dawka jest wstępna i w 100% nie chroni przed zakażeniem koronawirusem - ocenia dr Grzegorz Cieśla.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy