Reklama

Reklama

Fala Łódź. Pierwszy wakacyjny weekend na Fali. Czy będą oddzielne kolejki dla zaszczepionych?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Fala Łódź. Pierwszy wakacyjny weekend na Fali. Czy będą oddzielne kolejki dla zaszczepionych? - Zdjęcie główne

Fala Łódź. Przed nami pierwszy wakacyjny weekend. Jak Fala będzie wpuszczała klientów? (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Fala Łódź. W miniony weekend głośno w łódzkiej przestrzeni zrobiło się o Aquaparku Fala w Łodzi. Po raz pierwszy od otwarcia Fali wypełnił się limit 1284 osób przebywających w jednym momencie w Aquaparku. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach sytuacja się powtórzy. Czy w Aquaparku Fala są przygotowani na taką ewentualność?

Reklama

Fala Łódź. Klienci oburzeni. „Segregacja obywateli na gorszych i lepszych?”

Mało kto spodziewał się, że limit 1284 osób przebywających w jednym momencie w Aquaparku zostanie wypełniony. Dlatego w momencie, gdy limit został osiągnięty, na teren Fali wpuszczani byli już tylko ci klienci, którzy mogli potwierdzić, że zostali w pełni zaszczepieni i okazali pracownikowi kas Certyfikat zaszczepienia przeciwko COVID-19.

!reklama!

To dlatego, że, zgodnie z rządowymi wytycznymi, osoby w pełni zaszczepione nie wliczają się w limity.

Takie podejście do sprawy nie spodobało się jednak szerokiej rzeszy internautów, którzy swoje niezadowolenie wyrazili w mediach społecznościowych. 

No i pyk segregacja. Jak podczas II WŚ.

I do takiego bałaganu nie pójdę. Co to za segregacja , ludzie powinni się zbuntować.

Niech tylko spróbują mnie nie wpuścić.

Segregacja obywateli na gorszych i lepszych ? A co z alergikami którzy nie mogą być zaszczepieni ? Przecież to nielegalne jak ten cały śmieszny lockdown

To skoro Aquapark Fala raczył zrobić taką segregację przy wstępie czemu nie ma wyznaczonych basenów dla zaszczepionych i niezaszczepionych? - komentują użytkownicy Facebooka.

Polecamy: Fala Łódź. Gigantyczne kolejki pod Falą. W pewnym momencie wpuszczano tylko zaszczepionych

Fala Łódź. Przedstawiciele Fali odpowiadają: „Nie przeprowadzamy „selekcji” klientów”

O komentarz do wydarzeń z minionego weekendu poprosiliśmy przedstawicieli Fali, którzy podkreślili, że są dalecy od „selekcji” klientów.

- Przede wszystkim nie przeprowadzamy „selekcji” klientów. Do kas głównych prowadzi jedna kolejka. Jeśli zostaje przekroczony limit 50% obłożenia obiektu  tj. 1284 osoby, wtedy mamy możliwość -  zgodnie z wytycznymi rządu – wpuścić na obiekt osoby w pełni zaszczepione, które do tego limitu się nie wliczają. Dlatego po osiągnięciu wskazanego powyżej limitu, obsługa kas informuje, że w danym momencie mogą skorzystać z wejścia osoby zaszczepione, ponieważ nie uwzględniamy tych osób w narzuconym nam przez Rozporządzenie RM limicie - wyjaśnia Anna Duda z Aquaparku Fala.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, z atrakcji Aquaparku w miniony weekend skorzystało ponad 10 tysięcy klientów. W sobotę 19 czerwca Falę odwiedziło 4869 osób, a w niedzielę 20 czerwca 5280 osób.

- Cieszymy się, że Aquapark FALA jest tak chętnie odwiedzanym miejscem w Łodzi.  Wszystkie atrakcje cieszą się dużym powodzeniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Otwarcie obiektu po kilkumiesięcznym zawieszeniu działalności z powodu lockdownów wynikających z pandemii koronawirusa, spowodowało, że mieszkańcy Łodzi, jak i osoby spoza regionu, jeszcze chętniej odwiedzają Falę. Nie jest więc dla nas zaskoczeniem, że frekwencja jest wysoka - mówi Anna Duda. 

I dodaje: - Zapraszamy do korzystania z trakcji naszego obiektu szczególnie w wakacje. Przy pięknej pogodzie, odkrytych basenach można wspaniale spędzić letni dzień.

Do czasu poluzowania obostrzeń osoby niezaszczepione będą więc musiały uzbroić się w cierpliwość.

Jak pokazują statystyki, chętnych do skorzystania z atrakcji Fali w upalne weekendowe dni jest dużo więcej, niż osób, które mogą jednocześnie przebywać na terenie łódzkiego Aquaparku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy