Reklama

Reklama

Filharmonia Łódzka. Mistrzowskie Warsztaty Dyrygenckie skierowane do młodych artystów [zdjęcia]

Opublikowano: śr, 26 maj 2021 15:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina zorganizowała Mistrzowskie Warsztaty Dyrygenckie, które odbywają się w dniach 17-28 maja w Łodzi. To pierwsza tego typu inicjatywa skierowana do młodych dyrygentów między 18 a 31 rokiem życia.

Filharmonia Łódzka. Mistrzowskie Warsztaty Dyrygenckie – nowa inicjatywa łódzkiej instytucji

 !reklama!

Warsztaty przeznaczone są dla dyrygentów polskiej narodowości w wieku od 18. do 31. roku życia. Głównym celem wydarzenia jest zapewnienie młodym, utalentowanym artystom, możliwości współpracy z profesjonalnym zespołem instrumentalnym, jakim jest Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej, pod okiem wybitnych dyrygentów.

Przyszli mistrzowie batuty mają niepowtarzalną okazję doskonalenia swoich umiejętności podczas pracy nad utworami z kanonu symfonicznego wraz ze znakomitymi muzykami, pod okiem uznanych dyrygentów: prof. Pawła Przytockiego (Akademia Muzyczna im. K. Pendereckiego w Krakowie) – dyrektora artystycznego Filharmonii Łódzkiej oraz George’a Tchitchinadze – dyrektora artystycznego Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Bałtyckiej.

- Organizując wydarzenie wychodzimy naprzeciw potrzebom młodych artystów, którzy ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią Covid-19 mają ograniczony dostęp do kształcenia i czynnego udziału w życiu kulturalnym – powiedział Paweł Przytocki. 

Polecamy: EC1 w Łodzi. Dzień dziecka w EC1. Wśród atrakcji pokazy w Planetarium, kreatywne warsztaty i wystawy [zdjęcia]

Mistrzowskie Warsztaty Dyrygenckie w Filharmonii Łódzkiej. Jakie zadania czekają uczestników?

Wydarzenie realizowane jest w formule stacjonarnej. Spośród dyrygentów, którzy nadesłali zgłoszenia, wybrano 8 osób do pracy z orkiestrą podczas prób – reszta będzie obserwować ich przebieg. Młodzi adepci batuty zostali przydzieleni do dwóch tur: w I (17-21 maja) będą pracować nad Mozartem i Beethovenem, w II (24-28 maja) – nad Beethovenem i Brahmsem.

I tura: 17-21 maja

W.A. Mozart – Symfonia C-dur nr 36 KV 425 „Linzka”

  1. van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92
II tura: 24-28 maja

  1. van Beethoven – I Symfonia C-dur op. 21
  2. Brahms – I Symfonia c-moll op. 68
czytaj : Koncert symfoniczny i koncert oratoryjny Filharmonii Łódzkiej w ostatni weekend kwietnia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.