Reklama

Reklama

FLIXBUS otwiera nowe połączenia!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

FLIXBUS otwiera nowe połączenia! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź FlixBus otwiera NOWY kalendarz rezerwacyjny po 2 kwietnia, dzięki czemu pasażerowie będą mogli zaplanować podróże aż do 2 listopada.

Reklama

FLIXBUS otwiera nowe połączenia

Do oferty ponad 90 linii FlixBus Polska dołączyło 8 kolejnych połączeń, w tym Białystok – Lille, Szczecin – Białowieża, Kraków/Łódź - Poznań i Karpacz – Olsztyn. Ponadto, z okazji 7. urodzin FlixBusa, spółka ogłosiła właśnie ekspansję na nowych rynkach, m.in. w Wielkiej Brytanii i pierwszym kraju w Afryce – Maroko – gdzie inauguracyjne kursy ruszyły w tym tygodniu.

Wraz z otwarciem wiosennego kalendarza, do siatki połączeń FlixBusa dołączy też 20 nowych miast, a kolejne będą dodawane systematycznie w nadchodzących tygodniach. Na początku kwietnia pierwsze zielone autobusy wyruszą w trasę między innymi do Mielna, Ustronia Morskiego i Białowieży. Pasażerowie będą mogli także wybierać spośród międzynarodowych nowości, takich choćby jak Poczdam, Magdeburg, czy Lille. Łącznie oferta FlixBusa będzie obejmować w sumie ponad 270 miast w Polsce i Europie.

– Otwarcie kalendarza na okres wiosenno-letni to dla nas zawsze bardzo ważny moment. Wiąże się on nie tylko z umożliwieniem rezerwacji przejazdów w wysokim sezonie, ale też z uruchomieniem zupełnie nowych korytarzy oraz zwiększeniem częstotliwości na najbardziej popularnych relacjach, aby ułatwiać naszym pasażerom wakacyjne podróże – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający w Polsce i na Ukrainie. – W dalszym ciągu dodajemy do naszej siatki mniejsze miejscowości, jak Mielno czy Białowieża, ale też ciekawe kierunki międzynarodowe, którymi z pewnością są Poczdam czy Lille. Co więcej, już niebawem zdradzimy więcej szczegółów dotyczących uruchomienia nowych połączeń z Polski do krajów bałtyckich – dodaje.

Pierwsze nowe linie wiosenno-letniego kalendarza FlixBus Polska prezentują się następująco:
1. 1330: Warszawa – Zielona Góra (start: 20.02.2020)
2. 1387: Olsztyn – Koszalin (start: 09.03.2020)
3. N1223: Szczecin – Białystok (start: 09.03.2020) – Białowieża (start: 02.04.2020)
4. 1393: Kraków/Łódź – Poznań (start: 19.03.2020)
5. 1263: Kraków – Zakopane – Budapeszt (start: 02.04.2020)
6. N1393: Zakopane – Mrzeżyno (start: 02.04.2020)
7. N1325: Białystok – Lille (start: 02.04.2020)
8. 1384: Karpacz – Olsztyn (start: 02.04.2020)

Dzięki nowo uruchomionym połączeniom, do grona partnerów FlixBusa dołączają firmy Frank-Tour z Konina, Ali-Woj-Trans z siedzibą w Poznaniu oraz Arpa Travel z Olsztyna. Pod koniec ubiegłego roku dołączyły do niego również spółki PKS Przemyśl oraz Usługi Autokarowe i Towarowe Paweł Tyliszczak. Łącznie w sezonie letnim połączenia FlixBusa będzie obsługiwało już co najmniej 40 partnerów autobusowych z całej Polski.

FlixBus, który 13 lutego świętował swoje 7. urodziny, nie zwalnia również tempa rozwoju globalnego. Spółka ogłosiła m.in., że uruchamia połączenia do Maroko, co oznacza pierwsze kroki FlixBusa w Afryce. Kilka dni temu (18 lutego) wyruszyły pierwsze autobusy do Maroka. Nowe trasy połączą aż 27 francuskich destynacji z 9 marokańskimi miastami, a wśród których znajdą się m.in. Marrakesz, Tanger, Fez, Rabat, Meknes, czy Casablanca. W 2020 roku firma planuje też uruchomić pierwsze połączenia krajowe w Portugalii oraz Wielkiej Brytanii, gdzie od 2016 roku zielone autobusy kursują z Francji, Niemiec oraz z krajów Beneluksu.


Źródło: transport-publiczny.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy