Reklama

Reklama

Fundacja Gajusz przechodzi w awaryjny tryb pracy. Opiekunowie i podopieczni mają koronawirusa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Fundacja Gajusz przechodzi w awaryjny tryb pracy. Opiekunowie i podopieczni mają koronawirusa - Zdjęcie główne

Troje dzieci z Fundacji Gajusz przechodzi Covid. Hospicjum działa w trybie nadzwyczajnym (fot. Google Maps) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ubiegłym tygodniu okazało się, że jeden z opiekunów zdradza objawy zakażenia koronawirusem. Zaraz po nim zachorował drugi opiekun. Niedługo później okazało się, że placówka musi przejść w tryb awaryjny.

Reklama

Kolejne testy potwierdziły, że chorują nie tylko dorośli, ale także trójka ciężko chorych dzieci.

!reklama!

Ponieważ podopieczni nie opuszczają placówki, wiadomo było, że to któryś z dorosłych „przyniósł” koronawirusa.

– Byliśmy przygotowani na taką sytuację. Wiedzieliśmy, że wcześniej czy później koronawirus może się u nas pojawić. Nie można powiedzieć, że to sytuacja niespodziewana. Ale na pewno jest trudna. Pociesza, że dzieci nie mają poważnych objawów. To gorączka i objawy grypopodobne. Nie ma problemów z oddychaniem, nie ma poważnych zagrożeń. Mamy ogromną nadzieję, że to się nie zmieni. Ale musimy być przygotowani na różne ewentualności. – mówi dr Aleksandra Korzeniewska-Esterowicz, lekarka z dziecięcego hospicjum stacjonarnego.

Obecnie w hospicjum przebywa 11 ciężko chorych dzieci, które ze względu na swój stan zdrowia nie mogą pozostawać w domach ze swoimi rodzicami. Aby ochronić resztę podopiecznych fundacja natychmiast wdrożyła procedury bezpieczeństwa.

- Błyskawicznie zbudowaliśmy śluzy, które oddzieliły hospicjum od reszty budynku. W związku z tym, że ognisko koronawirusa pojawiło się w hospicjum, a pacjent może zakażać przed wystąpieniem objawów, podjęłam decyzję, aby wzmożone środki ostrożności zachować wobec wszystkich dzieci i opiekunów - mówi dr Korzeniewska.

We wtorek i środę (8 i 9 grudnia) powtórzone zostaną testy na obecność koronawirusa u personelu i dzieci. W razie kolejnych zakażeń hospicjum stanie przed poważnym problemem, by zapewnić dzieciom odpowiednią pomoc ze strony opiekunów. Ze wsparcia hospicjum korzystają dzieci z ciężkimi problemami zdrowotnymi i nieuleczalnymi chorobami, wymagające profesjonalnej opieki medycznej.

Źródło: Gazeta Wyborcza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy