Przede wszystkim jednak, ze względu na epidemię koronawirusa i ryzyko jej rozprzestrzeniania się, Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektor Sanitarny oraz Narodowy Fundusz Zdrowia przypominają:
!reklama!
"Zasłaniaj usta i nos lub zachowaj dystans społeczny minimum 2 metry od drugiej osoby. Zakładanie maseczek jest obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach i komunikacji publicznej"
Teraz zatem skupmy się na tym, gdzie szukać pomocy medycznej w dni wolne od pracy oraz w niedziele i święta.
W przypadku nagłego zachorowania, dzięki technologiom teleinformatycznym, można w razie potrzeby skorzystać z pomocy medycznej, nie wychodząc z domu. E-wizyta może odbywać się przez Internet (np. wideorozmowa, czat) lub telefon. Musisz mieć komputer z kamerą i głośnikiem, jeśli chcesz korzystać z e-wizyty na czacie.
Dzięki niej możesz m.in.:
- skonsultować niepokojące objawy lub złe samopoczucie
- omówić wyniki badań, np. poziomu cukru czy ciśnienia
- poprosić o e-receptę na leki, które stale przyjmujesz w przewlekłej chorobie
- zapytać o dawkowanie leku
- otrzymać poradę medyczną
- otrzymać e-zwolnienie.
Co w przypadku nagłego pogorszenia się samopoczucia?
Podczas świąt oraz dni wolnych od pracy pomocy medycznej udzielają punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w dni wolne od pracy przez całą dobę.Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy i gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.
Nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w Łodzi realizują:
- Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr W. Biegańskiego; Łódź, ul. Grudzińskiego 61, 42 657 41 25, 510 935 692
- Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera w Łodzi ul. Przyrodnicza 7/9 42 655 01 70
- Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im Kopernika w Łodzi Łódź, ul. Pabianicka 62, 42 689 50 05
- Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi; Łódź, ul. Kosynierów Gdyńskich 61 42 687 50 54
- Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi, ul. Wileńska 37, 42 680 47 81
- Centrum Medyczne im. dr L. Rydygiera w Łodzi, ul. Rewolucji 1905 r. nr 54, 42 633 36 42
- Miejskie Centrum Medyczne im. dr K. Jonschera w Łodzi, ul. Milionowa 14 42 672 19 18
Informacje na temat koronawirusa można uzyskać pod całodobowym numerem infolinii 800-190-590.
Źródło: NFZ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.