Reklama

Reklama

Jakie obostrzenia obowiązują nas od 28 grudnia? Opublikowano oficjalne rozporządzenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jakie obostrzenia obowiązują nas od 28 grudnia? Opublikowano oficjalne rozporządzenie - Zdjęcie główne

Jakie obostrzenia obowiązują nas od 28 grudnia? Opublikowano oficjalne rozporządzenie (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 obowiązywać będą ograniczenia m.in. związane z działalnością hoteli i galerii handlowych.

Reklama

Nowo ustanowione przepisy obejmują również inne miejsca.

!reklama!

Zgodnie z rozporządzeniem nie będą mogły działać: dyskoteki i kluby nocne oraz baseny, aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness, z wyłączeniem tych działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, czy przeznaczonych dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych. Według rozporządzenia nie będzie można też w tym terminie prowadzić działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej

Od 31 grudnia do 17 stycznia wyłączone z użytku zostaną również galerie handlowe. W obiektach handlowych lub usługowych o powierzchni przekraczającej 2000 m. kw. nie będzie można prowadzić handlu detalicznego. W galeriach pozostaną otwarte jedynie: apteki, drogerie, sklepy spożywcze, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowalne, meblowe, z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnymi.

W dokumencie zapisano również, że od godz. 19:00 31 grudnia 2020 do godz. 6:00 rano 1 stycznia 2021 na ternie całej Polski obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkami w tej sytuacji są: wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Źródło: RMF24.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy