Reklama

Reklama

Jeszcze dwie kamienice i.… już. Koniec rewitalizacja ulicy Tuwima

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jeszcze dwie kamienice i.… już. Koniec rewitalizacja ulicy Tuwima  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rewitalizacja ulicy Tuwima wkracza w decydującą fazę. Niedługo zostanie oddana do użytku jezdnia, zaraz potem powinny odbyć się odbiory kamienic przy numerach 46 i 52. Nadal trwają prace pod numerami 33 i 35. 

Reklama

W rewitalizowanych kamienicach przy ul. Tuwima 33 i 35 powstaną dom dziennego pobytu dla seniora ora punkt pracy socjalnej. Podwórka z zielenią i drzewami oraz budynki z dachem pokrytym roślinnością będą odpowiednim środowiskiem dla potrzebujących wsparcia i przyjazną przestrzenią dla przebywających tam osób. Renowacja budynków łączy działania inwestycyjne ze społecznym aspektem rewitalizacji.

- To są dwa ostatnie budynki, których rewitalizację realizujemy na ul. Tuwima. Koszt tej inwestycji to 16 mln zł. Po jej zakończeniu, czyli w przyszłym roku, ulica Tuwima będzie zrewitalizowana w zakresie, który przewidywaliśmy - powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

W kamienicy przeprowadzany jest całkowity remont. Rozbudowana będzie oficyna zachodnia budynku i jej północna część poddasza budynku frontowego. W budynku powiększy się łączna powierzchnia mieszkań. Robotnicy zamontują również centralne ogrzewanie. Na parterze i w części rozbudowywanej będzie mieścił się dom dziennego pobytu. W ramach dodatkowej funkcji społecznej w tym budynku powstanie mieszkanie chronione dla osób z pieczy zastępczej. Na parterze znajdą się lokale usługowo-handlowe, natomiast na poddaszu – pracownie artystyczne, z których będą mogli korzystać lokalni artyści.

- Na dziedzińcu wewnętrznym budynku stworzona zostanie przestrzeń wypoczynkowa, z dodatkową zielenią w postaci drzew i krzewów, pergolami z ławkami, którą okrywać będzie membrana. Takie same miejsca spotkać można na nadwiślańskich bulwarach w Warszawie. Na pobliski zieleńcu znajdzie się także plac zabaw - powiedział Rafał Michaś z Zarządu Inwestycji Miejskich

W budynku powstanie:

  • 11 mieszkań komunalnych,
  • 1 mieszkanie chronione dla osób wychodzących z pieczy zastępczej,
  • Dom Dziennego Pobytu Vigor Senior
  • 2 lokale usługowo-handlowe,
  • 2 pracownie twórcze.
Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy