Reklama

Reklama

Branża IT podbija Łódź. Może chcesz się przebranżowić?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: mat. prasowe

Branża IT podbija Łódź. Może chcesz się przebranżowić? - Zdjęcie główne

Konferencja "Na podbój IT" w Łodzi już w maju | foto mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W drugiej połowie maja tego roku Łódź oraz Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych zorganizują w łódzkim Monopolis konferencję "Na podbój IT". Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy związanych z branżą informatyczną.

Reklama

Konferencja "Na podbój IT" w Łodzi

Jak wiemy z oficjalnej informacji przesłanej przez UMŁ, 21 maja 2022 r. Miasto Łódź oraz Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych organizują w łódzkim Monopolis konferencję pt. "Na podbój IT". Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy ci, którzy pragną rozpocząć swoją karierę związaną z branżą informatyczną albo w niej dopiero debiutują. 

- Nasze Stowarzyszenie opiera się na misji szerzenia wiedzy i wymiany doświadczeń z zakresu jakości systemów informatycznych. Łódź stawia na IT, widzimy jak rozwija się Miasto i ten sektor, dlatego chcemy prowadzić tu działania, które przyczynią się do zwiększania zainteresowania podnoszeniem kompetencji - mówi Sebastian Małyska, Prezes SJSI.

Wybór padł na Łódź. Można by w tym momencie zadać pytanie - dlaczego?

- Po pierwsze dlatego, że znam to miasto od dziecka, widzę jak rozwinęło się na przestrzeni lat, ma potencjał i możliwości dla branży IT. Po drugie widzimy, że Łódź jest bardzo zaangażowana we wspieranie tego typu inicjatyw i niezmiernie cieszę się, że możemy wspólnie zorganizować tak rewelacyjne wydarzenie jakim jest konferencja "Na Podbój IT!" – dodaje Grzegorz Holak, wiceprezes SJSI. 

Jak informuje Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi, potrzeby pracodawców są coraz większe.

- Łódź ma duży potencjał, który dostrzegają kolejne firmy, również z obszaru IT i otwierają u nas swoje biura. Mamy wielu zdolnych absolwentów uczelni, wykształconych pracowników, jednak potrzeby pracodawców są coraz większe - chcą być konkurencyjni, a my zamierzamy odpowiadać na te potrzeby i wychodzić im naprzód - informuje Adam Pustelnik.

Uczestnicy konferencji otrzymają odpowiedzi na wiele pytań

Z przesłanej do nas oficjalnej informacji z UMŁ wiemy także, że podczas planowanej konferencji uczestnicy dowiedzą się mnóstwa rzeczy. 

- Cieszymy się na współpracę z SJSI. Dzięki nim nasza konferencja będzie wydarzeniem na wysokim poziomie. Pokażemy jak wejść na rynek IT, czego się spodziewać, co zrobić by stać się specjalistą, którego szukają firmy. Liczymy, że temat będzie interesujący zarówno dla mieszkańców Łodzi, jak i osób spoza miasta, którzy właśnie tutaj mogliby rozwijać swoje kariery - twierdzi Adam Brzostowski, Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Miasta Łodzi.

Jak dodaje Grzegorz Holak, uczestnicy otrzymają odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. tego, czy IT jest opcją dla każdego, czy programista to jedyna słuszna ścieżka, jakie są jeszcze inne możliwości, jak pokierować swoją karierą, a także co czeka na nas na rozmowie rekrutacyjnej.

Konferencja będzie miała miejsce w Artkombinacie - Scenie Monopolis przy ul. Kopcińskiego 62a w Łodzi. Uczestnictwo jest płatne. Organizatorzy proszą o dokonanie datku na dowolnie wybraną przez siebie organizację charytatywną w kwocie co najmniej 50 zł. Wydarzenie planuje się na 150 osób. Można się na nie zarrejestrować poprzez zgłoszenie znajdujące się na stronie: https://podboj.it/. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy